Про це йдеться в новому дослідженні Медичного коледжу штату Пенсильванія
Каламбури є типовою формою так званого татового жарту, терміна, натхненного загальною батьківською схильністю до банальних дотеп і химерної гри слів. Проте, хоча татові жарти в багатьох викликають закочування очей, жарти все ж можуть допомогти татам, мамам і опікунам побудувати кращі стосунки зі своїми дітьми. Про це йдеться в новому дослідженні, пише ScienceAlert.
"Мій батько використовував гумор, і це було дуже ефективно. Я використовую гумор у своїй клінічній практиці та з власними дітьми", – розповів педіатр Медичного коледжу штату Пенсильванія Бенджамін Леві.
За словами лікарів, використання гумору у вихованні дітей досі мало вивчалося, попри поширеність гумору в житті та велику кількість літератури на цю тему. Водночас гумор може:
Під час виховання часто трапляються стресові ситуації. Гумор може допомогти розвіяти цю напругу. За словами авторів, це може стати відправною точкою для майбутніх досліджень, щоб більш детально дослідити, як і коли батьки можуть конструктивно використовувати гумор.
Для нового дослідження вчені створили опитування з 10 пунктів, щоб виміряти досвід і думки людей про гумор і виховання дітей, а потім використали онлайн-інструмент, щоб знайти відповідних учасників. У підсумку в опитуванні взяли участь 312 респондентів у віці від 18 до 45 років, з яких 63,6 % чоловіків.
Більше половини респондентів сказали, що в дитинстві їх виховували з гумором, і майже 72% висловили віру в гумор як в ефективну техніку виховання. Більшість повідомили, що використовують або планують використовувати гумор зі своїми дітьми, і зізналися, що, на їхню думку, гумор має більше потенціалу допомогти, ніж зашкодити.
Цікаво, що учасники, які повідомили, що у них хороші стосунки з батьками, на 43% частіше повідомляли, що батьки використовували гумор у їхньому вихованні, порівняно з тими, хто заперечував хороші стосунки з батьками. Ці люди самі на 30% частіше використовували гумор у вихованні власних дітей.
Цілком зрозуміло, що люди, які виховують почуття гумору, застосовуватимуть подібну тактику щодо своїх дітей, але автори дослідження не очікували такої різкої різниці між двома групами.
"Люди зможуть навчитися використовувати гумор як ефективний інструмент виховання не тільки для послаблення напруги, але й для розвитку стійкості, когнітивної та емоційної гнучкості в собі та моделювання цього для своїх дітей", – каже Леві.
Дослідження надає попередні докази того, що використання гумору у вихованні може бути пов’язане з різними корисними результатами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.