Психопата можна визначити за рухом голови: підказки мови тіла

Читать на русском

Деякі невербальні сигнали допомагають ефективніше виявляти людей із високим рівнем психопатичних рис

Читать на русском
психопатія асоціальна поведінка
Психопатів називають соціальними хамелеонами, але певні поведінкові ознаки приховати не так просто.

Деякі невербальні сигнали допомагають ефективніше виявляти людей із високим рівнем психопатичних рис

Терміну “психопат” не просто дати визначення та ще важче  діагностувати цей тип особистості, оскільки це не божевільний вбивця із закривавленою сокирою і не екранний образ на кшталт Ганнібала Лектера. Розпізнають психопатичний тип особистості, перш за все, за певними внутрішніми характеристиками, хоча і тут все непросто - недаремно психопатів називають соціальними хамелеонами. Але з'являється дедалі більше досліджень, які виявляють і ознаки психопатії у мові тіла, яке важко контролювати і змінювати, повідомляє IFLScience.

Характеристика психопатів як “внутрішньовидових хижаків” має на увазі імпульсивних, агресивних, безсердечних людей, які ігнорують добро та зло, легко брешуть, мають талант маніпулятора, егоїзм великої концентрації і нездатність каятися.

Але психопатичний розлад - це спектр ознак, і залежно від ступеня тяжкості результат теж виходить різним - від неприємної людини, з якою не хочеться контактувати, до злочинця чи вбивці. Крім того, людська особистість так багатогранно і складно влаштована, що у кожної людини у різні моменти життя можна виявити ті чи інші риси, властиві психопатам - питання лише у їхній “концентрації”.

Тоді вчені зайшли не із внутрішнього, а зі зовнішнього боку. Попередні дослідження виявили деякі контрольні ознаки психопатії, що виявляються у мові тіла. Причому, як кажуть вчені, помітити їх може будь-яка людина під час короткострокового спостереження. До таких сигналів належать: велика кількість усмішок Дюшенна - це вид інтенсивної міміки, що виражається у найщирішій усмішці. Людина при цьому посміхається не лише нижньою, а й верхньою частиною обличчя, і сміються навіть очі.

Це тільки в кіно розпізнати психопата дуже просто.
Це лише у кіно розпізнати психопата дуже просто.

Друга ознака - дуже емоційна мова, яка найчастіше має негативне або гнівне забарвлення.

Третій - активне жестикулювання.

Четвертий – динаміка моргання. Звичайна людина моргає в середньому близько 10 разів на хвилину, психопати роблять це спалахами, тобто дуже часто за короткий проміжок часу.

Ще однією потенційною ознакою психопатичного типу особистості став дуже обмежений рух голови під час розмови, тобто у психопатів вона мало рухається. Цей сигнал був притаманний чоловікам, а жінок “перевірили” на нерухомість голови у свіжому дослідженні американських учених.

Автори зняли на плівку інтерв'ю з 213 жінками-ув'язненими, а потім кожен кадр відео був проаналізований за допомогою автоматичного алгоритму відстеження рухів голови. Виявилося, що чим вище показники психопатії, тим нерухоміша голова під час розмови. Отже, відхилення у поведінці у чоловіків і жінок із високими показниками психопатії абсолютно подібні.

Хоча в середньому у жінок нижчі бали за всіма показниками, і психопатів серед них значно менше.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.