ТОПТЕМА:

Еротичні випробування на людях з'ясували, як потужно флірт з іншим впливає на стосунки

Учасників попросили оцінити їхнє сексуальне бажання до свого партнера й бажання підтримувати з ним стосунки.

Секс, стосунки, психологія, корисні поради, ревнощі
Що буде якщо на вашу другу половинку претендує хтось інший

Нове дослідження вивчило парадокс флірту й те, що відбувається, коли хтось намагається фліртувати з не з власним партнером. Результати показали, що викликати ревнощі партнера в такий спосіб – дуже погана ідея, пише IFLScience. В попередніх психологічних дослідженнях вчені знайшли докази того, що люди, як правило, більше цікавляться потенційними партнерами, коли ті здаються іншим привабливими або бажаними. Тобто, коли ви бачите, що ціла купа людей фліртує з вашим партнером, інтерес до нього може зрости.

Щоб дізнатися, як люди реагують, коли інші фліртують з їхнім партнером, дослідники представили учасникам, які перебували у відданих стосунках, низку сценаріїв, у яких їхній партнер отримував небажану увагу з боку інших або мав нейтральну взаємодію з незнайомцями. Після цього учасників попросили оцінити їхнє сексуальне бажання до свого партнера й бажання підтримувати з ним стосунки.

132 учасників попросили уявити сценарії, перш ніж оцінювати своє бажання щодо свого партнера. У другій частині дослідження учасники надягали окуляри VR і спостерігали, як їхній партнер фліртує з незнайомцем у переповненому барі. У третій частині експерименту учасників попросили пригадати моменти, коли хтось виявляв інтерес до їхнього партнера чи просто говорив із ним/нею.

У всіх частинах дослідження, коли хтось виявляв інтерес до партнерів учасників, їхнє бажання відбиватися від потенційних суперників зростало. Проте їхнє бажання підтримувати стосунки, наприклад, роблячи щось приємне для свого партнера, й сексуальне бажання щодо партнера зменшилося.

Ревнощі – не надто вдала ідея 

Коли ймовірність того, що партнери зацікавляться кимось іншим, є високою, наприклад, коли вони отримують увагу з боку інших, люди можуть емоційно відірватися від свого партнера і, як наслідок, зменшити вклад у стосунки.

Навіть якщо бажання стримувати потенційних суперників може все ще існувати, воно може бути більше схожим на відплату, ніж на справжні зусиллях зберегти стосунки. Крім того, гнів, викликаний проявами інтересу інших, може бути одночасно спрямований як на партнера, так і на суперників, хоча й різними способами. Це призводить до емоційного відчуження від партнерів і агресивної реакції на суперників.

Отже, як загальне керівництво, можна припустити, що навмисно намагатися змусити партнера ревнувати – не дуже гарна ідея. Деякі люди можуть намагатися викликати ревнощі у свого партнера, привертаючи увагу інших, сподіваючись відчути себе більш бажаними чи захищеними. Та дослідження показують, що ця тактика може мати зворотний результат. Замість того, щоб зміцнити стосунки, це може підірвати сам зв’язок. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube