Дослідження, яке виявило зв'язок між кавою та хворобою Паркінсона
Ми знаємо, що те, що ми їмо і п'ємо, має значний вплив на наше здоров'я. Нове дослідження виявило ще один зв'язок між вживанням кави і меншою ймовірністю розвитку хвороби Паркінсона. Проаналізувавши дані, зібрані про 184 024 осіб протягом 20 років, міжнародна команда дослідників виявила, що споживачі кави мають менший ризик захворіти на хворобу Паркінсона, ніж ті, хто взагалі її не вживає, повідомляється в матеріалі ScienceAlert.
Нове дослідження продемонструвало зворотний зв'язок між споживанням кофеїновмісної кави та ризиком розвитку хвороби Паркінсона. Аналіз вибірки з сотень людей з хворобою Паркінсона виміряв рівні первинних метаболітів кофеїну, параксантину та теофіліну, в крові - і виявив, що вони мають зворотний зв'язок з ризиком розвитку хвороби Паркінсона.
Це не перше дослідження, яке виявило зв'язок між кавою та хворобою Паркінсона, але воно йде далі, ніж попередні, оскільки розглядає біомаркери споживання кофеїну за роки до того, як хвороба Паркінсона діагностується. Виявилося, що 25% людей, які найбільше вживають каву, на 40% менш схильні до розвитку хвороби Паркінсона, ніж ті, хто взагалі її не п'є. Серед усіх споживачів кави зниження ризику варіювалося від 5 до 63%, залежно від країни.
Зв'язок зберігається навіть з урахуванням таких факторів, як куріння та вживання алкоголю. Отже, схоже, є щось таке в кофеїні та його інгредієнтах, що захищає мозок людей. На основі попередніх досліджень можна припустити, що кофеїн сприяє поширенню дофаміну в мозку, що може бути причиною цих ефектів. Хвороба Паркінсона характеризується зниженням рівня дофаміну в мозку через втрату нервових клітин.
"Ці нейропротекторні ефекти узгоджуються з нашими висновками, які виявили зворотний зв'язок між кофеїном, параксантином і теофіліном та частотою виникнення хвороби Паркінсона", - пишуть дослідники.
Враховуючи те, як кофеїн впливає на наші нейрони, мабуть, не дивно, що існує зв'язок з нейродегенеративними захворюваннями. Цікаво, що досі вчені не знають, як саме хвороба Паркінсона починається в мозку.
"Кава - найпоширеніший психоактивний напій у світі. Розгадка біологічної дії кофеїну на хворобу Паркінсона (...) поглиблює наше розуміння етіології цієї хвороби й сприяє розробці потенційних стратегій профілактики", - додають вчені.
Робота зі з'ясування того, що саме викликає хворобу Паркінсона, що може вплинути на ризик на неї захворіти, та як її можна зупинити, триває. Лише в США майже мільйон людей живуть з цією хворобою, яка призводить до погіршення проблем з тремором, нормальним рухом, рівновагою та скутістю кінцівок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.