Коли краще випити - вдень чи ввечері: час пиятики відіграє велику роль

Читать на русском

Поради, як залишатися притомними при вживанні алкоголю

Читать на русском
Напої, алкоголь, корисні поради, лайфхак, їжа, похмілля
Як і чому градус алкоголю найсильніше впливає на організм

Поради, як залишатися притомними при вживанні алкоголю

Чи помічали ви, що денне пиття пива чи інших алкогольних напоїв відчувається по-іншому, ніж, скажімо, вечірнє. Так, починати пити навіть легкі алкогольні коктейлі, до прикладу, вранці під палючим сонцем, в спеку може бути небезпечно, адже тоді градус сильніше впливає на організм. То коли краще починати помірно випивати, та чи можна запобігти вечірньому похміллю. Про це розповіли експерти в публікації NYTimes.

Не було проведено жодних надійних клінічних досліджень, які б оцінювали вплив денного вживання алкоголю на здоров'я. Але психіатри та експерти з алкоголізму кажуть, що є кілька унікальних факторів, які впливають на те, чим денне вживання алкоголю може відрізнятися від нічного.

Їжа

Вночі ви можете бути більш чутливими до ознак того, що настав час зупинитися - наприклад, після того, як закінчиться вечеря. А от випивання протягом дня може означати, що люди не завжди стежать за тим, скільки вони споживають. Якщо ви п'єте протягом дня і не їсте, то цілком логічно, що ви, швидше за все, сп'янієте за коротший проміжок часу, переконують лікарі. 

Спека

Вживання алкоголю на сонці, особливо влітку, підвищує ймовірність зневоднення організму, а зневоднення може посилити наслідки сп'яніння. Ви можете відчувати втому, легке запаморочення, слабкість або просто бути не в собі. У спекотний день ви можете втратити більше рідини, ніж здатні поповнити, а це означає, що ви також втрачаєте натрій і мінерали, які допомагають вашому організму нормально функціонувати. І це на додачу до зневоднюючої природи самого алкоголю, який діє як сечогінний засіб і виштовхує рідину з організму. Саме тому за таких умов похмілля може настати раніше.

Чим раніше починається вживання алкоголю, тим швидше з'являється сухість у роті, головний біль і похмільний синдром. Випивка зранку неодмінно перетвориться на похмілля вже під час обіду. Хоча все ж більш імовірно, що похмілля почнеться рано вранці наступного дня - коли вміст алкоголю в крові впаде до нуля. Оскільки вживання алкоголю протягом дня може призвести до зневоднення організму, симптоми похмілля, швидше за все, будуть гіршими.

Посилення тривожності 

Зневоднення також посилює фізіологічні ефекти похмілля - тремтіння рук, нудоту, запаморочення. Іноді тілесні ознаки тривоги, спричинені вживанням алкоголю, можуть викликати справжнє почуття страху і нервозності, також відоме як "похмільний синдром". За словами клінічних психологів, тривога може бути особливо вираженою через кілька годин або днів після вживання алкоголю, коли ви, найімовірніше, будете додатково зневоднені.

Вживайте з розумом, а краще - не вживайте :)
Вживайте з розумом, а краще - не вживайте :)

Алкоголь і сон 

Кілька келихів вина перед сном - це рецепт поганого сну, оскільки алкоголь порушує фазу швидкого сну і змушує вас шкандибати до ванної кімнати. Вживання алкоголю вдень також може спричинити хаос у вашому циклі сну і неспання. Ви можете поринути в дрімоту, що може ускладнити подальше засинання. Або ж ви можете протриматися весь день, а потім страждати від типових нічних наслідків, які виникають при вживанні алкоголю: прокидатися о першій або другій годині ночі.

Але якщо ви будете передбачливими і дасте собі буферний період у три-чотири години між останнім прийомом алкоголю і відходом до сну - і особливо, якщо ви вип'єте води і поїсте в проміжку, - ваш організм може мати шанс метаболізувати алкоголь перед сном, що дозволить вам достатньо відпочити.

Щоб не було похмілля 

Найкращі способи запобігти похміллю - випивати щонайменше одну склянку води на один алкогольний напій, забезпечити достатню кількість їжі, уникати солодких напоїв і, звичайно, обмежити кількість випитого алкоголю в цілому - незалежно від того, о котрій годині ви починаєте пити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.