Досягти стану максимальної продуктивності можна
Очна хірург і дослідниця нейронаук Мітху Стороні написала книжку під назвою "Гіперефективність: оптимізуйте свій мозок, щоб змінити спосіб роботи". В ній вона доводить, що люди – не машини. Лікарка виступає проти "лінійної, безперервної конвеєрної конфігурації роботи", яку започаткувала промислова революція. В епоху цифрових технологій, каже вона, ефективність людини мусить визначатися не кількістю продукції, а її якістю, йдеться в матеріалі The Guardian.
Щоб підвищити якість роботи, нам потрібно поважати природні цикли власного розуму й тіла. Розумова продуктивність може злетіти до виняткових висот, якщо замість того, щоб нав’язувати своєму мозку ритм конвеєрної роботи, ви нав’яжете ритм свого мозку – роботі, радить авторка! Інформатор розповість, як це зробити.
Ранній ранок – від пробудження до 9 або 10 ранку – і пізній вечір – приблизно з 20 до 22 години до сну – є періодами, найбільш підходящими для творчого мислення. Під час цих вікон наш мозок перемикається між м’яким усвідомленням і яскравою пильністю, що дозволяє нам знаходити ідеї й звужувати фокус, аби просіяти їх.
Вам слід уникати всього, що може вивести вас із м’якого потоку натхнення в ці години: жодного яскравого світла чи верескливих ранкових шоу, електронної пошти чи соціальних мереж. Все має бути теплим і повільним, радить авторка дослідження. І краще пити чай замість кави.
В книзі авторка рекомендує працювати відрізками від 60 до 90 хвилин з перервами між ними. Працювати довше – втомлює більшість із нас, і продуктивність починає погіршуватися.
В ідеалі кожен 90-хвилинний блок структурується так, що в перші 20 хвилин вирішуються найскладніші завдання, а час, що залишився, витрачається на легші завдання, а в кінці робиться 10-хвилинна перерва.
Навіть якщо ви ретельно керуєте силою свого мозку, ви неминуче втратите концентрацію в той чи інший момент часу. Якщо вам стало важко працювати, пройдіться!
Ходьба створює унікальний психічний стан, у якому ви пильні, але ваша увага все ще може плавати. Ви можете послухати аудіокнигу, щось не надто напружене. Коли ви повернетесь до свого комп’ютера, то почуватиметеся більш енергійним і встигнете більше.
Деякі дослідження показують, що в організмі є біоритм, який спонукає нас спати кожні 12 годин. Цим можна пояснити падіння енергії після обіду, яке відчуває більшість людей. Замість того, щоб боротися з ним, подрімайте 20 хвилин, якщо маєте таку можливість.
Такі кардинальні зміни важко впровадити одразу, тим більше, якщо ви працюєте в офісі, де заведений свій щоденний розпорядок дій. Втім, замість того, щоб запроваджувати однаковий графік для всіх в команді, менеджери могли б допомогти співробітникам встановити графіки, які були б найбільш ефективними для них та їхньої роботи.
Навіть у межах традиційного робочого місця люди можуть вносити деякі зміни. Спробуйте пом’якшити світло та звуки у вашому домі вранці та ввечері, щоб, наприклад, розвинути свій творчий розум. І можете дозволити собі одразу випити кави!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.