Українським суддям дозволять використовувати ШІ під час роботи

Використання штучного інтелекту в діяльності суддів буде обмежене і не повинно стосуватися оцінки і процесу ухвалення рішень

Штучний інтелект в судочинстві
Штучний інтелект в судочинстві

Судді зможуть використовувати штучний інтелект під час професійної діяльності. Відповідна стаття під номером 16 додана у нову редакцію Кодексу суддівської етики 9 вересня. 

У новій редакції Кодексу запропоновано зазначити, що: «Використання суддею технологій штучного інтелекту є допустимим, якщо це не впливає на незалежність та неупередженість судді, не стосується оцінки доказів і процесу ухвалення рішень та не порушує вимог законодавства».

Таким чином, українські судді зможуть використовувати програми зі штучними інтелектом для підготовки судових рішень, пошуку релевантної судової практики та аналізу необхідної інформації.

 США, Британія та Брюссель збираються підписати унікальну угоду щодо використання ШІ

Три основні західні юрисдикції, що розробляють технології штучного інтелекту (ШІ), готуються підписати перший міжнародний договір щодо використання ШІ. Передбачається, що угода буде юридично обов'язковою для виконання усіма сторонами. Це відбувається на тлі занепокоєння компаній про те, що національні регуляторні розбіжності можуть гальмувати інновації.

Як повідомляє Financial Review, США, ЄС та Велика Британія підпишуть Конвенцію Ради Європи щодо ШІ, яка наголошує на правах людини та демократичних цінностях у регулюванні державних і приватних систем. Проєкт конвенції розробляли понад два роки більше ніж 50 країн, включаючи Канаду, Ізраїль, Японію та Австралію.

Документ зобов’язує підписантів нести відповідальність за будь-які шкідливі та дискримінаційні наслідки застосування ШІ. Крім того, конвенція вимагає, щоб результати роботи таких систем відповідали правам на рівність та конфіденційність, а постраждалі від порушень прав, пов'язаних з ШІ, мали можливість звернутися за юридичною допомогою.

"З такими швидкими темпами інновацій, як у випадку ШІ, надзвичайно важливо зробити цей перший глобальний крок. Це перша глобальна угода з реальними юридичними наслідками, і вона об'єднує дуже різнорідну групу країн", – зазначив міністр науки, інновацій і технологій Великої Британії Пітер Кайл.

Хоча договір називається "юридично обов'язковим", критики зазначають, що в ньому не передбачено санкцій, таких як штрафи. Дотримання вимог контролюватиметься переважно через моніторинг, що є відносно слабкою формою виконання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube