Причому ця схожість не тільки зовнішня, але й характерна
Випадки, коли собака разюче схожа на свого господаря, не поодинокі. Можна вважати це збігом, але чи дійсно це збіг. Тож, люди вибирають собак, схожих на себе, чи собаки з часом починають бути схожими на своїх господарів, розбирався Інформатор. Хоча це не загальне явище для всіх власників і собак, є деякі докази того, що породисті собаки та власники, як правило, схожі один на одного, переконані зоозахисники, пише LiveScience.
Кілька досліджень виявили, що люди можуть успішно зіставляти зображення породистих собак із власними фото на рівнях, вищих за випадкову ймовірність. В одному дослідженні учасники підібрали схожих на людей собак, причому незалежно від того, чи сказали їм обирати справжні пари собака-власник, чи просто вибрати будь-які пари. Це доводить, що всі ми підсвідомо прагнемо схожості між людьми та їхніми улюбленцями. Така зовнішня схожість видається нам логічною.
Інше дослідження 2015 року показало, що риси обличчя, особливо очі, більш важливі для сприйняття схожості, ніж такі якості, як розмір, зачіска та фізичні особливості. Отже, якщо це правда, що собаки, як правило, схожі на своїх господарів, то, вірогідно, що саме люди обирають тварин, схожих на себе. Дослідження 2004 року показало, що люди вибирають собак, які з самого початку схожі на них. Одна з гіпотез полягає в тому, що люди прагнуть шукати партнерів, які схожі на них. Дослідники припустили, що те ж саме відбувається, коли люди вибирають собі домашніх тварин. Люди постійно бачать власне обличчя, це спонукає їх віддавати перевагу обличчям, схожим на їхнє, зокрема у собак.
"Ми віддаємо перевагу собакам, які виглядають дещо схожими на нас через простий "ефект експозиції". Люди віддають перевагу знайомим предметам - власним обличчям, які часто бачать у дзеркалі, а не тим, яких вони не бачили чи бачили рідше", - кажуть зоозахисники.
Висновки ще одного нещодавнього дослідження вказують на те, що собаки та їхні господарі схожі один на одного за параметрами "великої п’ятірки":
Ці висновки також підтверджують ідею про те, що ми вибираємо домашніх тварин, які схожі на нас. Тобто таких, що не тільки виглядають, як ми, але й поводяться, як ми. Звичайно, схожість собаки з нами - не єдине, про що варто подумати, вибираючи домашнього улюбленця. Але точно немає нічого поганого в тому, щоб вибрати милого собаку-близнюка й відправитися з ним у собачий парк.