Паста з вугіллям та марихуана: п'ять помилок, які геть вбивають зуби

Експерти нагадують: якщо зуби не болять, це не означає, що вони здорові

стоматологія
Ходити до стоматолога краще до появи болю.

Як правило, мало хто ходить до стоматолога "просто так", регулярно і за встановленим графіком. Більшість вважає, що якщо зуби не болять, то вони здорові. Експерти Американської асоціації стоматологів вважають, що це помилка, повідомляє The New York Times.

І поки ви думаєте над візитом, пропонують запам'ятати п'ять правил, необхідних для здоров'я зубів.

Правило № 1. Ясна, що кровоточать після зубної нитки - це не норма

Чистити зуби ниткою щодня – одна із стоматологічних заповідей. Але як тільки людина починає ігнорувати цю щоденність, виникає проблема – ясна кровоточать. Стоматологи порівнюють це із хворобливістю м'язів після перерви у спортивних заняттях. І закликають пережити цей етап і продовжувати користуватися ниткою, щоб видалити частинки їжі, що скупчилися, і бактерії, які сприяють запаленню.

Але не можна ігнорувати тривалу кровоточивість і ставитися до неї як до “саме минеться!”. Вона може бути ознакою серйознішого захворювання, що вимагає консультації стоматолога.

Людям із проміжками між зубами експерти радять користуватися спеціальною маленькою і тонкою щіткою, яка може дістатися найвіддалених місць.

Правило № 2. Вугільні зубні пасти - модне безглуздя

Розрекламована властивість таких паст ефективно відбілювати зуби на практиці виявилася брехнею. Натомість дослідження, які шукали доказів чудових особливостей вугільної пасти, виявили її шкідливі властивості.

Виявилося, що абразивність пасти із вугіллям може викликати підвищену чутливість зубів. Частинки вугілля можуть застрягти в поглибленнях між зубами та яснами, викликаючи пошкодження та зміну кольору. І в більшості таких паст відсутній фторид, який захищає зубну емаль від бактерій.

До речі, жодна вугільна паста не отримала знак якості, який надає Американська стоматологічна асоціація за дотримання стандартів безпеки та ефективності.

Ефективність вугільної пасти не доведена, а ось недоліки виявлені.
Ефективність вугільної пасти не доведена, а недоліки виявлені.

Правило №3. Електрична зубна щітка - зовсім не панацея

Агресивний маркетинг їхніх виробників призвів до того, що якщо ти користуєшся звичайною щіткою, то ніби не чистиш зуби зовсім.

Здорові зуби не обов'язково потребують електричної щітки. Американська стоматологічна асоціація рекомендує просте правило: чистити зуби двічі на день, дві хвилини щоразу, під кутом 45 градусів до ясен. Цього цілком достатньо для ефективної гігієни ротової порожнини.

Правда, якщо ви чистите зуби з надмірним зусиллям, запобігти відступу ясен допоможе саме електрична щітка. Датчик тиску попередить, якщо ви надто сильно тиснете на щітку.

Правило № 4. Від здоров'я зубів залежить здоров'я всього організму

Незважаючи на те, що рот і тіло фізично близькі та функціонально взаємопов'язані, в охороні здоров'я їх часто розглядають як окремі одиниці, - зазначає Незар Аль-Хебші, керівник Лабораторії досліджень мікробіома ротової порожнини в Школі стоматології Корнберга при Університеті Темпл.

Але дослідження доводять, що здоров'я зубів впливає на здоров'я інших органів та систем. Як, наприклад, пародонтит може бути одним із факторів ризику діабету, деяких видів раку та серцево-судинних захворювань.

Правило № 5. Не приходьте на прийом під кайфом

Страх перед візитом до лікаря може бути великим та жахливим, але це поганий спосіб знизити його. Більш того, так можна лише посилити і біль, і кількість анестезії.

У 2022 році Американська стоматологічна асоціація провела опитування стоматологів, половина з яких повідомили, що лікували пацієнтів, які перебували під впливом марихуани або інших наркотиків. Прагнення таким способом подолати тривожність найчастіше призводить до неможливості ефективного знеболювання.

Дослідження 2019 року, проведене серед користувачів канабісу, що проходили малоінвазивні процедури, показало, що чверті з них знадобилася вдвічі більша доза анестезії, ніж пацієнтам, які не вживали марихуану.

Хоча способів зменшити біль в арсеналі стоматологів вже більш ніж достатньо. Пацієнтам експерти радять за кілька тижнів до прийому чистити зуби десенсибілізуючою зубною пастою з нітратом калію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube