Існує чотири основні категорії плям: білкові, танінові, барвники та олійні
Плями - це завжди неприємно, особливо коли вони з'являються на улюблених речах. Однак не варто засмучуватися. Є кілька способів позбутися багатьох найпоширеніших літніх плям назавжди, зберігши ваш одяг і гроші. Погода приносить довгі дні веселощів, сонця і сміху, але вона також приносить плями від усього: від соку від морозива і сонцезахисного крему до велосипедного мастила і трави, пише The Guardian. Існує чотири основні категорії плям: білкові (наприклад, молоко або піт), танінові (включно з кавою і вином), барвники (гірчиця, чорнило тощо) та олійні (наприклад, жирна їжа або лосьйони) - і ми, як правило, стикаємося з усіма чотирма.
Проте щоб впоратися з ними, вам не потрібно запасатися дорогими засобами для виведення плям або додавати ще один одноразовий продукт у шафу. Замість цього ви можете покластися на речі, які вже є в більшості будинків і мають багатоцільове застосування.
Як правило, якщо тканина підлягає тільки сухому чищенню, уникайте самостійного точкового чищення, особливо якщо вона пофарбована. Бікарбонат може бути занадто абразивним для шовку і делікатних тканин, тому не поспішайте або пропустіть цей крок. Якщо у вас є сумніви, спочатку перевірте на непомітній ділянці.
Якщо ваш сонцезахисний крем містить певні інгредієнти, він може окислюватися, що призведе до появи жовтих плям на бретельках і вирізах, які часто найпомітніші після прання. Ці плями іноді з'являються тільки після прання і можуть навіть поглиблюватися з часом, оскільки на них потрапляє більше сонцезахисного крему. Це може зробити одяг непридатним для носіння для багатьох. Однак є рішення:
До речі, цей процес можна використовувати й для видалення плям від трави.
Ми всі через це проходили. Ще одна ідеальна біла футболка, що стала жертвою загадкових плям під пахвами, тож її доведеться відправити на задвірки шафи. Але це забарвлення абсолютно нормальне - потові залози під пахвами виділяють більш жирний піт, що призводить до появи цих жовтих або коричневих плям. Додайте до цього засоби, які ми використовуємо для тіла, і у вас вийде пляма, яку, здається, неможливо видалити. Проте є способи як боротися з плямами від білка та олії.
Завжди ознака чудового проведення часу - тусувалися ви на барбекю, каталися на велосипеді під сонцем або насолоджувалися рибою з чіпсами на пляжі. Навіть якщо ви вже випрали одяг, це спрацює: втирайте трохи мийного засобу в пляму, а потім виперіть у машинці як зазвичай.
Краплі з льодяників можуть залишити барвник або танінову пляму, залежно від того, що надало ласощам насиченого кольору. Головне в будь-якому разі - швидкість. Відразу ж потрібно промокнути надлишки вологою білою тканиною або серветкою. Не тріть, просто поплескуйте, щоб перенести з одного на інше.
Потім вкрай важливо якомога швидше промити пляму водою. Це можна зробити за допомогою крана або пляшки з водою, якщо ви в дорозі. Працюйте зі зворотного боку плями. Якщо ви не можете зняти предмет одягу, тримайте пляму вологою доти, доки це можливо, інакше пляма може вбратися у волокна.
Нарешті, вам знадобиться біомийний засіб для прання. Він буде багатий ферментами, які відмінно справляються з плямами такого типу. Нанесіть трохи засобу на пляму приблизно за 10 хвилин до прання. Це діятиме як попередня обробка. Якщо тканина делікатна, наприклад, шовк, або шкіра чутлива, біо буде занадто сильним. Замість цього ви можете замочити пляму в 1:3 оцті/воді на півгодини перед пранням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.