Застав Людовика XIV: скільки коштує найстаріший коньяк у світі - фото

Напій був виготовлений ще у 1696 році, тобто його витримка складає 328 років

Пляшка коньяку
Цей рекорд заснований на даті дистиляції коньяку, а не на даті розливу по пляшках

328-річну пляшку коньяку з колекції жителя Франції визнано найстарішою у світі. Уточнюється, що напій приготували 1696 року. На думку фахівців, приблизна вартість алкоголю становить близько $300 тисяч.

Пляшка коньяку Jules Robin 1696 року належить голландському колекціонеру Ларсу Янссену, який нещодавно виявив її серед своїх великих запасів рідкісних коньяків, пише Книга рекордів Гіннеса. Він на 24 роки старший від попереднього відомого найстарішого коньяку - пляшки 1720 року з ресторану Caves Du, що належала в'єтнамському колекціонерові Нгуєн Дінь Туан В'єту.

Хоча коньяк-рекордсмен був вироблений 1696 року, коли Францією правив король Людовик XIV, а на англійському троні сидів король Вільгельм III, його розлили по пляшках лише приблизно 200 років по тому, десь наприкінці 1880-х або на початку 1890-х років, їх виготовили Жуль Робен і Едмон Жолен. Їхню компанію, названу на честь Робіна, було засновано 1850 року, тому цифра "1696", надрукована на пляшці, не була призначена для позначення місця її походження, а позначала рік виготовлення коньяку. А після звільнення з компанії наприкінці 1890-х років Жолен отримав у подарунок від Робіна пляшку на знак вдячності.

Онук Жолена Едмонд, який мав фінансові труднощі, продав його в 1950-х роках колекціонерові коньяку П'єру де Ланнуа, чий маєток продав його 2001 року іншому колекціонерові, Крістіану Віньєрону, який продав його Ларсу 2018 року за 158 000 доларів США.

"Немає сумнівів у тому, що ця дата призначалася для позначення дати рідини в графині", - підтвердив вік рідини Роберт М. Стерн, незалежний експерт зі старовинного скла, вина і спиртних напоїв. "Попередники сім'ї Жюля Робіна заснували компанії з виробництва спиртних напоїв у середині-кінці XVIII століття, і незабаром після того, як ці члени сім'ї померли, була утворена компанія Jules Robin. Це може пояснити, як цей старий коньяк був придбаний компанією Jules Robin & Co".

Пляшка виготовлена з гранованого свинцевого кришталю і поміщена в золоту оправу. Також вона, як і раніше, повністю запечатана оригінальною рідиною і захищена оригінальним корком і восковою печаткою, покритою листовим золотом з ім'ям Жюля Робіна.

Смак старовинного коньяку Jules Robin описується як глибокий і багатогранний. Він має ноти сухофруктів, ванілі, карамелі та дуба. З кожним роком, що проходить, він набуває ще більшої глибини і насиченості
Смак коньяку описується як глибокий і багатогранний, він має ноти сухофруктів, ванілі, карамелі та дуба. І з кожним роком він набуває ще більшої глибини та насиченості

Згідно зі звітом Стерна, пробка і пломба перебувають у прекрасному стані, мають справжній вигляд і відповідають моменту виготовлення пляшки, не мають ознак фальсифікації. Він описав його як "справді гідний музейного експоната".

"Це історичний твір. Це, можливо, найнезвичайніший і, безсумнівно, найпрекрасніше представлений антикварний дух з усіх існуючих", - додав Роберт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube