Кляті двієчники: як швидко ви постарієте залежить від освіти ваших дідуся з бабусею

Нове дослідження виявило новий цікавий вплив на зношування наших клітин

Старіння, старість, бабусі, дідусі, генетика, вчені, здоров'я, дослідження
Ваш біологічний вік має дивовижний зв’язок з освітою ваших бабусь і дідусів

Можливо, ви чули, що ефект від голодування поширюється на покоління. Точніше кажучи, досвід голоду передається генетично. Так само, схоже, на генетику впливає те, чи отримують люди освіту і яку саме. Виявляється, на ваш біологічний вік може вплинути те, чи отримали ваші бабуся, чи дідусь вищу освіту. Це доводить, що переваги соціально-економічного статусу можуть передаватися не лише наступному поколінню, але й поколінню після нього, пише ScienceAlert.

З досліджень ми знаємо, що здоров’я передається через кілька поколінь, від бабусь і дідусів до онуків, переконують американські епідеміологи. Але тепер вони отримали надійні дані про те, що рівень життя людей впливає не тільки на їхніх дітей - сюди включають рівень як здоров'я, так і достатку, що часто пов'язано.

Крім того, вдалося довести, що дані про рівень життя загалом (освіта, дохід, здоров'я, активність, звички, довголіття тощо) здатні передаватись генетично через покоління, тобто аж від бабусь та дідусів. 

Що відбувається з ДНК

Наші клітини все частіше блокують послідовності ДНК за допомогою хімічних процесів через стрес (метилювання). Проте, дослідивши ці ланцюжки, можна дістати заблоковану інформацію і виявити, який саме досвід переживали минулі покоління. 

Аналіз метилювання ДНК учасників експерименту показав, що швидкість біологічного старіння була повільнішою у дітей, чиї бабусі й дідусі закінчили коледж. Різниця не була великою, але ми говоримо про дітей і молодих людей на ранньому етапі їхнього життя, і ці відмінності можуть стати більш значними в майбутньому, потенційно впливаючи на рівень смертності згодом.

Експеримент 

Команда дослідників використовувала записи опитувань, зразки крові та мазки слини 624 жінок середнього віку та 241 зразок їхніх дітей віком від 2 до 17 років. Подробиці про батьків жінок були зібрані в ході попереднього дослідження, проведеного в кінці 1980-х до 1990-х років.

Певні фактори контролювалися, включаючи вік та індекс маси тіла. Дослідники також виявили, що на 14,5% варіабельності епігенетичного старіння вплинув рівень освіти матері, а також фактори здоров’я, такі як здоров’я серцево-судинної системи та запалення.

"Зв’язок між соціально-економічним статусом бабусі та дідуся та епігенетичним віком онука є чудовим відкриттям (...) гірший метаболічний стан матері є лише частковим посередником цих відносин", - зізнались вчені.

Наше здоров'я влаштоване складніше, ніж ми звикли про це думати, і далеко не все залежить від нас!
Наше здоров'я влаштоване складніше, ніж ми звикли про це думати, і далеко не все залежить від нас!

Дітей, які беруть участь у дослідженні, продовжуватимуть відстежувати, щоб побачити, як прогресує їхнє здоров’я з часом, але це нагадування про багато різних факторів, які впливають на наше благополуччя – не за всі з яких ми відповідаємо.

"Наше здоров'я набагато складніше, ніж наша відповідальність за нього. Цим справа не обмежується", - дійшли висновку науковці.

Вони переконані, що деякі фактори знаходяться просто поза нашим контролем, а саме генетика та успадкована епігенетика, з якою ми народилися. Сподіваємось, нове дослідження допоможе вам проявити більше співчуття до себе та своїх близьких. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube