Одного разу жук переміг слона: у цій історії присутній гній

Є одна істота, яка може переміщати вантаж, вага якого у 1000 разів перевищує його власний

Жук та слон
Зовнішність оманлива

Багато хто може подумати, що найсильніша тварина на планеті - слон або синій кит. Вони мають найбільший розмір і вагу, але чи залежить сила тварини від його розміру і ваги? Найчастіше створення природи, що мають крихітними габаритами, піднімають або пересувають вагу, що багаторазово перевищує масу їх власних тіл.

Найбільший зі звірів

Від левів до білих ведмедів, є багато тварин, які славляться своєю міццю і силою, хоча важко точно оцінити, наскільки сильним може стати конкретний екземпляр, пише IFLScience. Наприклад, повідомлялося, що грізлі насправді можуть бути сильнішими за своїх арктичних побратимів, але ніхто не знає напевно, яку вагу може перемістити кожен із цих видів.

Так, дослідники виявили, що ведмідь грізлі може кидати сміттєвий контейнер вагою 315 кг "як пляжний м'яч", і підрахували, що середня доросла людина має силу від 2,5 до п'яти осіб. Проте, за їхнім власним зізнанням, вченим ніколи не вдавалося побачити ведмедя в дії, коли він злиться, але вони підозрюють, що, будучи достатньо роздратованою, тварина, ймовірно, може проявити значно більшу силу.

Тим часом, горили Silverback вважаються сильнішими за будь-якого ведмедя на планеті. Завдяки своїм неймовірно потужним рукам, які вони використовують для ходьби, лазіння та розгойдування, ці великі мавпи здатні піднімати 800 кілограмів мертвої ваги. Однак найсильнішою з усіх тварин є африканський слон, який, як повідомляється, здатний переносити до 9000 кілограмів. Використовуючи тільки хобот, ці колосальні хоботні можуть піднімати автомобілі і валити дерева, використовуючи понад 40 000 м'язів і сухожиль всередині звисаючого придатка.

Цікаво, що африканський слон навіть сильніший за синього кита - найбільшу тварину, яка коли-небудь жила. Аналізуючи масу і розмір м'язів 22 різних видів китоподібних, дослідники підрахували, що гігантський кит може розвивати силу близько 6300 кілограміві це робить слона безперечним чемпіоном як на суші, так і на морі.

Розмір не має значення

І хоча величезний африканський слон може бути здатний підняти більше, ніж будь-яка інша тварина, він може підняти лише жалюгідну масу, що в півтора рази більша за власну вагу. У цьому сенсі він насправді досить кволий порівняно з деякими комахами.

Наприклад, вид гнойового жука, званий скарабеєм-телець, може тягнути вантаж, що в 1141 раз перевищує його власну вагу, що робить його найсильнішою істотою на планеті. Інші крихітні створіння з винятковою силою по відношенню до ваги тіла включають мурашок-листорізів і жуків-носорогів, обидва з яких мають на допомогу напрочуд міцний екзоскелет.

На щастя, ці шалено сильні комахи - лише мала частина розміру слона. За оцінками, скарабей-тельці розміром з людину змогли б підняти шість двоповерхових автобусів, що зробило б їх доволі складними для стримування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube