Влізе до кишені: складна клавіатура з процесором AMD Ryzen 7 працює як ПК

За останні кілька років міні-ПК увійшли в моду завдяки споживачам, які бажають мати більш економічні машини, які до того ж займають дуже мало місця

Розкладна клавіатура Ling Long
Розкладна клавіатура Ling Long

Розкладна клавіатура Ling Long містить акумулятор, материнську плату, APU, пам'ять, сховище і систему охолодження. Вона також має восьмиядерний процесор Zen 4 із графікою Radeon 780M AMD Ryzen 7 8840U. Він дає клавіатурному ПК значний приріст потужності, зберігаючи при цьому температуру материнської плати нижче 42 градусів. Крім того, у нього є порти USB Type-C та Type-A та підтримка Wi-Fi 6. Про це повідомляє techradar. 

Надана батарея забезпечує 10 годин продуктивності, шість годин розваг, таких як потокове відео, та чотири години ігор. Доступно кілька конфігурацій, включаючи до 32 ГБ оперативної пам'яті DDR5 та до 1 ТБ сховища. На думку видання, це ідеальний міні-ПК для офісних працівників, яким потрібно брати із собою ноутбук на роботу та з роботи. Він також дуже дешевий, близько $412 (£321 / AU$611) за модель 16 ГБ/512 ГБ і $495 (£385 / AU$734) за модель 32 ГБ/1 ТБ.

Ринок міні-ПК, що розвивається, вже набирає обертів, про що свідчить зростаюча кількість таких релізів, як GMKtec NucBox M6, Minisforum AtomMan X7 Ti і Geekom AX8 Pro. Очевидно, що на цей тип ПК існує великий попит, який продовжує зростати.

У США придумали комп'ютер, який працює без електрики

Учені з Північної Кароліни створили енергонезалежний комп'ютер Kirigami, здатний замінити електроніку в деяких сферах. Він функціонує без електрики, відкриваючи нові можливості для обчислень. На відміну від електронних пристроїв, Kirigami несприйнятливий до кібератак і абсолютно не споживає електроенергії.

Як пише Tom's Hardware, Kirigami - це інноваційний механічний комп'ютер, створений із 64 мініатюрних кубиків. Кожен кубик має розмір лише 1 см завширшки та заввишки. Дані кодуються в просторовій конфігурації цих кубиків. Взаємодія з комп'ютером здійснюється шляхом переміщення кубиків вгору або вниз, змінюючи їхню геометрію.

Kirigami - це не просто комп'ютер, а інноваційний пристрій, створений за принципом японського мистецтва складання паперу. Натхненні цією технікою, вчені з Університету Північної Кароліни розробили механічну систему зберігання даних, здатну функціонувати без електрики.

Наразі Kirigami орієнтований на двійкові обчислення, але в майбутньому його потенціал може бути розширено до п'яти станів, відкриваючи можливості для складніших операцій.

Новинка захищена від вразливостей, до яких схильні електронні комп'ютери, як-от віддалений злом, і зовсім не споживає електроенергію. Якщо комп'ютер Kirigami завершить дослідницьку фазу, його можна буде використати для заміни сучасних електронних комп'ютерів для певних завдань, як-от зберігання даних як резервну машину для уряду, наприклад, для зберігання даних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube