Спочатку пошуковик так не називався. Попередня назва була набагато гіршою.
Компанія Google досягла того, що вдається небагатьом брендам, - зробила свою назву дієсловом - для позначення того, що робить їхній продукт. "Загуглити" сьогодні на розмовному сленгу означає те саме, що знайти потрібну інформацію в мережі. Навіть якщо людина, з якою ви розмовляєте, шукає інформацію в друкованих довідниках, найбільш вірогідно вона вас зрозуміє, йдеться в матеріалі IFLScience.
Але Google починався не як Google. Коли Ларрі Пейдж і Сергій Брін вперше розпочали проект, розмістивши його на серверах Стенфорда в 1996 році, пошукова система була відома як Backrub. Це було пов'язано з тим, що пошуковик був зосереджений на зворотних посиланнях в Інтернеті. Тобто на тому, як веб-сайти посилаються один на одного, повідомляючи, звідки надійшла інформація, яким сайтам і на які теми довіряють. Тоді Google намагався відповідним чином ранжувати сайти в результатах пошуку.
Та вже за рік розробники зрозуміли, що назву потрібно змінити. Ім'я, на якому вони зупинилися, було Google. Якщо ви наберете це слово в Google, то перший результат, який ви побачите - хоча результати пошуку не для всіх однакові, - пояснить, що це означає - Global Organization of Oriented Group Language of Earth. В перкладі - Глобальна організація орієнтованої групової мови Землі. Однак це неточно, якщо вірити людям, присутнім на сесіях зі зміни назви.
Насправді ж все було ось як. Шон Андерсон і Ларрі Пейдж брейнштормили в своєму офісі, використовуючи дошку й намагаючись придумати гарну назву - щось, що пов'язане з індексацією величезної кількості даних. Шон запропонував слово Googolplex, а Ларрі відповів скороченою формою Googol. Обидва ці слова стосуються конкретних великих чисел. Про це розповів вчений-комп'ютерник Девід Коллер зі Стенфорда.
Googol означає 1 × 10100, або 1 зі ста нулями, цей термін відображає місію Google з організації, здавалося б, нескінченної кількості інформації в мережі. Зрештою, Андерсон перевірив ім'я, щоб побачити, чи доступний домен, і припустився історичної помилки.
"Шон не є безпомилковим орфографом, і він припустився помилки, шукаючи ім'я, що пишеться як google.com. Воно було доступним. Ларрі сподобалося це ім'я, і за кілька годин він зробив крок і зареєстрував ім'я google.com", - пояснив пан Коллер.
Запис про реєстрацію доменного імені датується 15 вересня 1997 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.