Google змінює правила зберігання даних у "Хронології" Google Maps: як не втратити історію своїх подорожей

З 1 грудня 2024 року "Хронологія" Google Maps буде доступна лише локально, на вашому пристрої

"Хронологія" Google Maps
"Хронологія" Google Maps тепер зберігається на смартфоні

Google оновлює правила зберігання даних у "Хронології" Google Maps. З 1 грудня 2024 року історія місць розташування буде зберігатися локально на пристроях користувачів, а не в хмарі. До цього часу користувачам рекомендується завантажити або перенести свої дані геолокації.

Щоб зберегти доступ до старих даних, потрібно оновити Google Maps і пов'язані з сервісом налаштування: оновити застосунок Google Maps до найсвіжішої версії та дотримуватися інструкцій у push-сповіщеннях, сповіщеннях у застосунку або в електронному листі, який було отримано. Google вже почала сповіщати про це користувачів.

"Хронологія (попередня назва - історія місцезнаходжень) - це функція, в рамках якої доступні нові можливості для ваших даних. Щоб і далі використовувати хронологію, встановіть нову версію програми «Google Карти». В іншому випадку ви можете втратити дані і доступ до вашої хронології на «Google Картах»", - сказано в повідомленні компанії.

Таким чином, з 1 грудня 2024 року "Хронологія" Google Maps буде доступна лише локально, на вашому пристрої. Це робиться для того, щоб захистити вашу конфіденційність та уникнути відстеження ваших переміщень сторонніми особами. Переглядати історію подорожей можна буде лише на тому девайсі, який фіксував ваші геодані.

Google нагадує, що до 1 грудня 2024 року користувачі Google Maps мають можливість зберегти свої старі маршрути на пристрої або створити їх резервну копію. Якщо не вжити заходів, дані можуть бути частково або повністю втрачені. Google спробує перенести історію місцеположення за останні 90 днів на перший пристрій, на якому ви авторизуєтеся після 1 грудня, а всі більш старі поїздки будуть видалені.

Google змінює правила зберігання даних у "Хронології" Google Maps: як не втратити історію своїх подорожей 1

ШІ Google почав генерувати дивні відповіді

Як повідомлялося, соціальні мережі переповнені прикладами нового продукту Google "Огляд штучного інтелекту", що говорить дивні речі. Компанія почала активно видаляти такі відповіді. Адже інколи вони не просто помилкові, а й небезпечні. Проте відмовлятись від AI Review у компанії не планують. Google стверджують, що їх продукт "переважно видає користувачам високоякісну інформацію".

Експерти зі штучного інтелекту наголосили, що помилки від функції Google були очікуваними, бо вона має лише початкові 80% правильності та досі перебуває на етапі тестування. Крім того, це далеко не перший випадок, коли генеративні моделі ШІ помічені у таких "галюцинаціях". З аналогічною проблемою стикались OpenAI, Meta та Perplexity.

Також Google розглядає можливість радикальної зміни своєї бізнес-моделі інтернет-пошуку. Згідно зі звітом Financial Times, компанія має намір ввести платну версію свого пошуковика з ШІ-функціями. Джерела, знайомі з планами Google, говорять, що ці розширені функції пошуку на основі штучного інтелекту можуть стати частиною наявних платних сервісів Google з підпискою, таких як Gemini Advanced або Google One.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube