Чи існували дракони насправді: така відповідь вас точно здивує

Дракон - вогнедишна тварина, і в цьому вся заковика

Вчені історія, тварини, природа, дослідження
Дехто досі гадає, чи могли дракони дійсно існувати

Як всі ми добре знаємо, дракон - не просто тварина, схожа на великого ящіра чи динозавтра. Це вогнедишна тварина, тобто, за легендами й переказами, з її пащі виривалось справжнісіньке полум'я. Та чи могла існувати така тварина насправді. Біологи дійшли висновку, що аби створити вогнедишну тварину, потрібно було б поєднати риси, притаманні корові, жуку та вугру, пише LiveScience. Звучить не так вже й неможливо, погодьтеся. 

У фантастичній країні Вестерос Джорджа Мартіна у серіалах "Гра престолів" і "Дім дракона" видовище драконів, що дихають вогнем, зачаровує глядачів завдяки поєднанню міфу і фантазії. Та якщо дракони існують, які реальні біологічні механізми та хімічні реакції вони можуть використовувати.

Спочатку трохи хімії. Щоб запалити і підтримувати полум'я, нам потрібні три компоненти: паливо, окислювач - зазвичай кисень у повітрі - і джерело тепла, яке ініціює і підтримує горіння.

Почнемо з палива. Кандидатом може бути метан. Тварини виробляють його під час травлення. Зображення на екрані Вестеросу показують, що дракони залюбки їдять овець. Однак наші дракони, що живляться метаном, повинні мати дієту і травну систему, схожу на коров'ячу, щоб виробляти достатньо газу, аби спалити місто.

Існує також проблема зі зберіганням достатньої кількості метану. Типовий балон з метаном може бути розрахований на 150 атмосфер тиску, тоді як навіть роздутий кишечник може витримати лише трохи більше однієї атмосфери. Отже, немає жодних біологічних підстав для того, щоб не морські тварини могли зберігати гази під високим тиском.

Кращим варіантом була б рідина. Етанол може бути варіантом. Можливо, наші дракони тримають у своїх кишках чан з бродильними дріжджами або ж у них може бути метаболічна система, подібна до риб'ячої. В умовах низького вмісту кисню деякі риби переходять на форму дихання, яка виробляє етанол.

Однак зберігання знову стає проблемою. Етанол швидко проникає крізь біологічні мембрани, тож утримання його у високій концентрації та готовності до розгортання за сигналом "драконячий вогонь" потребує якоїсь потойбічної біології. Тож, навіть якби існувала тварина з властивостями ссавця, комахи та риби одночасно, навряд чи вона змогла б виконувати роль повітряної кулі, що постійно містить всередині себе велику кількість газу. Тож, дракони - вигадка. Доведено наукою. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube