Коти знову перевершили собак: змусили людей грати за їхніми правилами

Коти теж люблять собачу гру "принеси подай", але саме вони керують господарями

Котики, тварини, природа, вчені, наука
Коти - головні, і це нас анітрохи не дивує.

Котики можуть відібрати у собак пальму першості у грі "принеси - подай", головною умовою якої є ситуаціє, де господар закидає якусь річ куди подалі, а пухнастик знову і знову приносить її до ніг господаря.  Так, психологи поведінки тварин виявили, що наші котячі друзі також люблять грати в "принеси - подай" - і саме вони диктують правила.

Британьскі дослідники опитали 924 власників 1154 котів. Вчені проаналізували такі фактори:

  • як і коли кошенята вперше почали гратися,
  • як часто вони це роблять,
  • чим вони люблять гратися,
  • хто починає або закінчує гру - кіт чи господар.

Результати показали, що принесення м'яча у котів є інстинктивною поведінкою - вона почалася у 60,7% котів до того, як їм виповнився рік. Майже 95% котів, які гралися в принесення м'яча, почали це робити без жодного навчання, пише IFLScience.

Коти із задоволенням гралися з різноманітними предметами, хоча деякі з них були дещо перебірливими у виборі. Найпопулярнішими об'єктами були іграшки, зім'яті кульки паперу, гумки для волосся та шкарпетки.

Коти керують грою - і вами

Один власник повідомив, що приніс своєму коту більший помпон, щоб той погрався з ним, але отримав "відмову". Тобто, прийнятним виявився лише певний розмір помпона. Інші гралися лише в певних кімнатах або з певними людьми. Це може здатися дещо примхливим, але якщо ви коли-небудь мали кота, вас це не здивує.

Дослідники також зробили цікавий висновок, коли мова зайшла про те, хто починав гру в "принеси - подай". Коти, які самі ініціювали сеанси принесення, грали з більшим ентузіазмом, й частіше гралися протягом місяця.

"Таке відчуття контролю з точки зору котів може бути корисним для їхнього добробуту та стосунків між ними і господарем", - вважають психологи з поведінки тварин.

Тобто, виходить, що повага господаря до особистого простору кота робить того щасливішим та життєрадіснішим. А отже, і для вас, і для кота буде краще, якщо ви дозволите йому кермувати, коли справа доходить до гри в "принеси назад".

"Не всі коти захочуть грати в "принеси - подай", але якщо вони захочуть, то, швидше за все, у них буде свій власний особливий спосіб це робити!" - пояснили вчені.

Вони закликали власників пухнастиків бути сприйнятливими до потреб своїх котиків, реагуючи на їхні ігрові вподобання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube