Всесвітньо відомі сім'ї та надбагаті люди наймають помічниць, які мають бути захисницями, дипломатками та няньками в одній особі
Коли твоя робота - стежити за безпекою клієнта і не підпускати до нього докучливих сторонніх людей - ти охоронець. Коли ж ти захищаєш, ведеш переговори, плануєш, знімаєш напругу – природно, не собі, можеш застосувати зброю та надати медичну допомогу, легко змінюєш ролі, стаючи то секретаркою, то світською левицею, то нянею, то адвокаткою – ти фахівчиня із захисту керівників або агент ЕР.
Про особливості цієї незвичайної професії, яка високо оплачується, але поглинає все життя тих, хто присвятив себе їй, з прикладу історій трьох жінок розповів The New York Times.
Моніка Родрігес, яка тепер уже веде власний бізнес у цій сфері, вважає, що головне у цій роботі – вміння бути хамеленоном. “Відключаючись” від себе, повністю занурюватися в культуру, етикет та правила життя клієнтів, відповідаючи їхнім очікуванням та відповідаючи їхньому світові розкоші. Всюди бути своєю, але ні на хвилину не втрачати пильності та обачності. Вміти працювати в будь-яких стресових умовах, але не піддаватися стресові самій. І, звичайно, вміти використовувати фізичні навички, які у її випадку набуті за час 15-річної служби у поліції.
Послужний список Родрігес вражає: фахівець з безпеки в оперативній групі боротьби з торгівлею людьми, в оперативній групі з банд, таємний детектив з боротьби з наркотиками, офіцер польової підготовки та переговорник спецназу із захоплення заручників.
Цей величезний досвід згодом дозволив Моніці успішно забезпечувати охорону керівників кількох сімей багатих людей у США, Дубаї, Абу-Дабі та Саудівській Аравії. Вона надавала охоронні послуги на території США, Мексики, Південної Америки, Європи та 25 африканських країн.
І ніколи не називала імен своїх клієнтів, бо конфіденційність і обачність - понад усе. Цей закон разом із усіма здобутими за 15 років навичками перейшли на її роботу у сферу захисту. І тільки заробітки сильно змінилися: в органах вона заробляла 42 тисячі доларів на рік, у захисті керівників – до 200 тисяч.
Ембер Хеддок, яка є агентом ЕР вже 15 років, згодна з визначенням "хамелеонської" природи цієї професії, яка вимагає розчинятися в різних ролях.
"Нас не існує, а коли ми існуємо, все вже вийшло з ладу, і ми евакуюємо клієнта", - цитує Хеддок The New York Times.
Її першим клієнтом стала 17-річна принцеса з Близького Сходу, яку вона мала охороняти у Вашингтоні впродовж трьох місяців - відразу після закінчення двотижневої програми навчання із захисту керівників. Ця охорона без зброї та значка волею долі розтяглася на два роки, і Ембер довелося стати принцесі практично матір'ю. Вона возила її до коледжу, на громадські заходи та розваги, літала з нею приватним літаком за кордон.
Після цього більшість своєї кар'єри Хеддок пропрацювала у королівських сім'ях Близького Сходу. Але якщо 15 років тому жінок-агентів більше нікуди не брали, а східні аристократи вимагали для своїх принцес, звичайно, не чоловіків, то зараз ситуація змінилася. Попит створили жінки-керівники на найвищих посадах, які активно стали наймати жінок-агентів.
За словами Ембер, загалом, більшу частину роботи займає планування: у агента має бути план на всі випадки життя, запасні маршрути, він повинен прорахувати всі можливі та неможливі надзвичайні ситуації - від пожежі до повені, повинен знати найкоротший шлях до найближчих лікарень та безпечних місць.
Щодо зарплати, яка у агентів ЕР при завантаженні на повний робочий день становить шестизначну цифру, Ембер Хеддок, за її визнанням, не встає з ліжка менш як за тисячу доларів на день.
Міранду Коппулс до агентів ЕР навів власний травматичний досвід, отриманий під час роботи у правоохоронних органах. Працюючи в галузі кримінальної психології, запобігання торгівлі людьми та боротьби з тероризмом, Міранда стала жертвою викрадення та жорстокого поводження з боку кримінального угруповання.
«Я не хотіла, щоб інші люди пройшли через те, через що я пройшла. Думала, що з усім досвідом, який я мала з минулого, я зможу допомогти іншим людям. І тому я почала тренуватись”, - розповіла Коппулс.
Вона займається бойовими мистецтвами, які є не таким очевидним, як зброя, засобом самооборони. До того ж, під час переїздів світом із клієнтами це позбавляє проблем, пов'язаних із забороною на вогнепальну зброю в різних країнах.
Що стосується захисту клієнта, Міранда вважає, що це не так зброя, як почуття безпеки, яке агент ЕР має забезпечити йому. Для цього агент має бути повністю впевнений у собі.
Її робота по всьому світу часто була пов'язана зі світським життям, відвідуванням гламурних вечірок та особняків світових зірок. Як зізнається Міранда, все це дуже захоплююче, але водночас і стомлююче, оскільки навіть на вечірці знаменитостей їй щомиті потрібно бути напоготові.
Її особистим життям стала робота, яка потребує регулярних тривалих відсутностей та нескінченних роз'їздів. Але, за словами Міранди, багато жінок-агентів успішно поєднують свою не надто жіночу роботу з сім'єю та дітьми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.