Компанія Google знищить дані "анонімного режиму" Chrome: в чому причина

Читать на русском

Представники Google погодилися видалити дані користувачів браузера Chrome з анонімного режиму

Читать на русском
Google вимушена видалити частину даних Chrome через судовий позов
Google

Представники Google погодилися видалити дані користувачів браузера Chrome з анонімного режиму

Компанія Google видалить великий об'єм даних з історії перегляду користувачів з усього світу. Йдеться про ті дані, які користувачі переглядали в браузері Chrome через анонімний режим. Google видаляє ці дані через судовий позов, в якому стверджувалося, що компанія відстежував дії користувачів в інтернеті без їхньої згоди.

Як передає The Wall Street Journal, колективний позов було ініційовано в 2020 році. У ньому стверджували, що компанія Google обманювала користувачів, адже вони не отримувати точну інформацію про те, як браузер Chrome збирає дані. Йдеться, зокрема, про "анонімний режим", який, здавалося, не повинен був зберігати інформацію. Позивачі стверджували, що Google не розкривав належним чином обсяги збору даних. Наприклад, про те, які сайти відвідував користувач. 

Згодом у федеральному суді Сан-Франциско була задокументована мирова угода. Вона передбачає, що компанія Google повинна вжити низку заходів щодо функції приватного перегляду вебсторінок. Зокрема, Google видалить мільярди точок даних, перегляне свої заяви про конфіденційність, щоб чітко заявити про збір даних в "анонімному режимі" Chrome.

Слід зазначити, що мирова угода не передбачає компенсацію саме користувачам. Проте експерти вважають, що це відкриває можливість для них. Адже адвокати вже подали близько 50 подібних позовів. Адвокат евід Бойес, який представляє сторону споживачів у цьому судовому процесі зазначив, що угода, яка змусила Google видалити величезну кількість даних, дуже важлива. 

Слід зазначити, що мирова угода позитивно вплинула на Alphabet, материнську компанію Google. Адже в результаті її акції зросли на 3%. При цьому компанія продовжує судитися з Міністерством юстиції США щодо звинувачень у монополістичній практиці в галузі пошукових і рекламних технологій. Крім того, наразі Alphabet намагається оскаржити антимонопольне рішення, пов’язане з магазином мобільних додатків Google Play.

При цьому журналісти зауважують, що директорка з маркетингу Google Лоррейн Двайгілл у 2019 році попередила генерального директора Сундара Пічаї щодо "оманливості позначення перегляду в режимі "приватний" через те, що певні дані зберігаються". Проте тепер компанія Google повинна змінити інформацію про збір даних під час використання цього режиму в браузері. Також протягом п'яти років компанія повинна зробити так, щоб в цьому режимі сторонні файли cookie блокувалися за замовчуванням. 

Google звільняє співробітників, щоб більше інвестувати у штучний інтелект 

Раніше повідомлялося, що компанія Google звільняє сотні співробітників у кількох командах. Зазначалося, що таким чином компанія намагається скоротити витрати та вивільнити ресурси, щоб не відстати у перегонах за домінування у сфері штучного інтелекту.       

У Reuters повідомили, що скорочення відбувається у звʼязку з тим, що основний пошуковий бізнес Google зазнає тиску з боку конкурентних пропозицій штучного інтелекту від Microsoft та OpenAI, творця ChatGPT. При цьому представники Google в розмовах з інвесторами пообіцяли визначити місця, де вони можуть скоротити витрати. У січні 2023 року Alphabet (компанія-власник Google) пообіцяла про плани скоротити близько 12 тисяч робочих місць. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.