Не смійте їх так називати: 200 рослин, які ображають почуття

Однак, не всі в науковому світі займають однакову позицію.

Рослини, квіти, природа, ботаніки, вчені, расизм, назви
Ботаніки вперше проголосували за видалення расистських посилань з наукових назв рослин.

Після багатьох років дебатів ботаніки проголосували за зміну наукових назв понад 200 видів рослин, грибів і водоростей, які мають відношення до расової лексики. Такий крок був зроблений вперше, йдеться в матеріалі IFLScience. 

Рішення прийняв Міжнародний ботанічний конгрес у Мадриді, де 351 із 556 присутніх проголосували за зміну назв, що містять корінь caffra. Це образа, використовувана проти темношкірих людей, зокрема в Південній Африці. Образливий термін замінять на affra та різні похідні, як посилання на африканське походження виду. Цю зміну вперше запропонували ботаніки з університету Нельсона Мандели ще в 2021 році.

"Настав час для номенклатури водоростей, грибів і рослин розібратися з тим, що сприймалося як її колоніальне минуле, й свідомо, повністю і незворотно виключити використання таких образливих епітетів з наукових назв рослин", - стверджували вчені у своїй пропозиції 2021 року.

Нині вчені "позбавили ботанічну номенклатуру від мерзенної расової образи". Правки вже внесли, а також задумалися над створенням нового окремого комітету з перейменувань. Однак, не всі в науковому світі займають однакову позицію. Так, минулого року Міжнародна комісія з зоологічної номенклатури заявила, що не планує жодних перейменувань. Мовляв, стабільність наукових назв - понад усе.

Проте вчені, які виступають за перейменування, навели переконливі докази такої необхідності, мовляв, расистські назви створюють незручності для регіонального спілкування вчених та обміну досвідом між ними. 

"Дуже важко говорити про такі рослини в Африці, оскільки це слово навіть заборонено в деяких регіонах, що створює справжню проблему в спілкуванні", – пояснила ботанік, яка підтримує перейменування видів.

У листопаді минулого року Американське орнітологічне товариство знайшло золоту середину. Хоча наукові назви залишилися незмінними, тут вирішили змінити англійські назви птахів, пов’язані з рабством, расизмом, ненавистю чи зневагою тощо. Дискусія про те, чи слід змінювати наукові й загальноприйняті назви, вірогідно, торкнеться й інших дисциплін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube