Шамани не вберегли в секреті африканський ритуал: ось як лікуватися чарівними грибами

Читать на русском

Африканські знахарі обпоюють пацієнтів чаєм з псилоцибіном - психоактивною речовиною з галюциногенних грибів.

Читать на русском
Природа, рослини, гриби, вчені, наука, знахарі, шамани
Вчені відкрили два нових види грибів, що здатні викликати видіння, в Південній Африці.

Африканські знахарі обпоюють пацієнтів чаєм з псилоцибіном - психоактивною речовиною з галюциногенних грибів.

Вчені відкрили ще один вид галюцинагенного гриба - Psilocybe maluti. Місцеві знали про нього здавна, натомість наука дізналася щойно. Тепер відомо, що в Африці існує шість видів чарівних грибів, а Psilocybe maluti використовується африканскьими цілителями протягом багатьох поколінь, пише IFLScience.

Вперше в історії дослідники задокументували традиційну цілительську практику з використанням психоделічних грибів на африканському континенті. У ритуалі, який проводять корінні віщуни та духовні лікарі в Лесото, використовується абсолютно новий для науки вид грибів. 

Цей гриб є одним із двох нових видів психоделічних грибів, що належить до роду Psilocybe, який містить близько 140 різних видів по всьому світу. Його виявили у 2021 році на пасовищі, вкритому коров'ячим гноєм, у Південній Африці. Там же знайшли ще один вид галюциногенних грибів цього ж роду. Вчені припускають, що всього їх в Африці куди більше шести.

"Відкриття нових видів з Африки не є несподіванкою, враховуючи недостатню вивченість мікології на африканському континенті", - додають вони.

І хоча існування африканських грибів не є несподіванкою, про їхнє історичне використання, що змінює свідомість, в цій частині світу майже нічого невідомо. В місцевій печері знайшли фрески із зображенням нібито грибів роду Psilocybe. Цим фрескам - 8 тисяч років. 

Крім того, як вже зазначалось, місцеві цілителі використовували цей вид з лікувальною метою, в ритуалі, що передавався з покоління в покоління. За словами дослідників, гриб використовується двома різними типами шаманів, перший з яких відомий як "лінохе" і описується як еквівалент віщуна або провісника, котрий буцімто може передбачати майбутнє у видіннях, викликаних галюциногенним грибом.

Іншого називають "нгака-читжа", він спеціалізується на траволікуванні, але не має жодних здібностей до пророцтв. Щоб використати ефект гриба, ці цілителі занурюють P. maluti у теплу воду разом з іншою галюциногенною рослиною під назвою Boophone disticha, отримуючи потужний психоактивний чай, відомий серед місцевих як seipone sa koae-ea-lekhoaba.

Під час ритуалів цей запаморочливий напій вживається пацієнтом, якого потім ставлять перед дзеркальною поверхнею і він передає галюцинації/видіння, які бачить у відображенні, цілителям, які інтерпретують їх як відповіді на духовні питання пацієнта.

"Це, здається, єдине зафіксоване повідомлення з перших рук про традиційне використання галюциногенних грибів в Африці і перша згадка про вживання галюциногенних грибів на південь від Сахари", - підсумовують автори.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.