Батьків - садистів за таке лікування треба притягати до відповідальності - Комаровський

Читать на русском

Чим не варто лікувати дітей вдома

Читать на русском
Діти, батьки, лікування, нетрадиційна медицина, гірчичники, лікар Комаровський
Опіки та набряки: які методи нетрадиційного лікування не лікують, а калічать.

Чим не варто лікувати дітей вдома

Шарлатанська медицина - існує. Саме тому популярний в Україні лікар Євген Комаровський розповів, чим небезпечні нетрадиційні методи лікування вдома. Він навіть назвав їх садистськими, особливо по відношенню до дітей, адже сам страждав через подібні практики недоказової медицини. Зокрема, мама ставила йому гірчичники і вмовляла терпіти, читаючи казки. 

За словами лікаря Комаровського, довести, що гірчичники діють - надзвичайно складно, адже їх застосовують у випадку хвороб, які за тиждень-два проходять самі. Організм перемагає ГРВІ (віруси) чи застуду (від переохолодження) і одужує. Тож легшає загалом не від них. Крім того, легшати від може тільки тоді, коли їх знімають, у властивій йому манері жартує медик. 

Розглянемо й інші "середньовічні" - сильно застарілі уявлення про лікування дітей, які батьки залучають вдома, орієнтуючись на так званий "досвід поколінь". 

Небезпечні способи самолікування: чому це так 

  • Гірчичники - безрезультатний і болісний спосіб нібито лікування кашлю та застуди, здатен споровокувати опіки, кропив'янку, хрипи та спазм горла тощо.
  • Банки - "садистський" метод, що використовується виключно на пострадянському просторі, і більше ніде у світі. Може провокувати важкі крововиливи та навіть системні порушення згортання крові. 
  • Лікування гарячою парою: мова про інгаляції над окропом та тримання ніг в окропі - можливі опіки шкіри ніг, обличчя, дихальних шляхів. 
  • Закапування в ніс концентрованих розчинів цибулі, часника, сечі тощо - неприємно, негігієнічно, може призвести до алергії та опіків. 

Лікар Комаровський закликав проводити "відволікаючі від дурних думок" процедури таким чином, щоб:

  • не було боляче,
  • було безпечно. 

Як варто лікувати застуду в дитини:

  • вдягніть дитину в теплу піжаму,
  • провітріть та зволожте кімнату,
  • поїть дитину несолодким теплим компотом.

"Не привчайте дітей до садистського лікування. Лікування має бути максимально комфортним, особливо тих хвороб, які проходять самі собою!" - підкреслив лікар. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.