Найпопулярніші солодощі зроблені з нафти: розкриваємо таємницю 10 звичних речей

Від їжі до косметичних засобів: нафтохімічні речовини використовуються в понад 6 тисячах повсякденних продуктів.

Їжа, продукти, предмети, речі, паливо, нафта
Бензальдегід - аромат мигдалю - і ванілін - аромат ванілі - отримують з нафти.

Тільки уявіть! Від шоколаду до зубної пасти - багато дивовижних побутових продуктів та предметів повсякденного вжитку виготовляються з нафти. Нафта, повсюдне викопне паливо, не лише приводить у рух наші автомобілі та обігріває наші будинки. Нафтохімічні речовини, отримані з нафти та природного газу, використовуються у більш ніж 6 тисячах повсякденних продуктів. Від продуктів харчування до косметичних засобів - ось 10 речей, про які ви, мабуть, не знали, що вони виготовлені з нафти, йдеться в публікації LiveScience.

Шоколад

Шоколадні покриття іноді містять харчовий парафін, який отримують з нафти, вугілля або сланцевої нафти. При додаванні в шоколад він може створювати глянцевий блиск при застиганні і допомагає зберегти шоколад твердим при високих температурах, оскільки має низьку температуру плавлення. Він також допомагає запобігти прилипанню шоколаду до форм, що полегшує виймання готового продукту цілим і неушкодженим. При вживанні в їжу віск залишається неперетравленим в організмі, але це не означає, що він небезпечний. Дослідження 2023 року не виявило жодних проблем з безпекою, пов'язаних з харчовим продуктом на основі нафтової олії.

Ванільне морозиво

Синтетичні олії, отримані з нафти, часто використовують у харчових ароматизаторах, таких як ваніль, мигдаль і лимон. Ці синтетичні сполуки можуть бути розроблені таким чином, щоб відтворювати певні аромати, забезпечуючи постійний смаковий профіль у різних партіях. Вони дешеві та універсальні, що дозволяє створювати широкий спектр смаків для задоволення споживчого попиту. Наприклад, бензальдегід - аромат мигдалю - і ванілін - аромат ванілі - отримують з нафти.

Шоколад та ванільне морозиво також роблять з нафтових інгредієнтів.
Шоколад та ванільне морозиво також роблять з нафтових інгредієнтів.

Таблетки

Багато пігулок вкриті пластиковою оболонкою, щоб полегшити їхнє ковтання і запобігти злипанню пігулок. Синтетичні компоненти також не дають активним речовинам руйнуватися, тому препарати мають довший термін придатності. Природні альтернативи існують. Дослідження Національної медичної бібліотеки США показало, що синтетика використовується для модифікованого вивільнення, захисту навколишнього середовища та маскування смаку.

Вазелін

Вазелін - широко використовуваний продукт, який служить для різних цілей, особливо для захисту і зволоження шкіри. Від заспокоєння сухої, потрісканої шкіри до дії як захисного бар'єру після татуювання - цей невибагливий продукт користується широкою популярністю. Не дивно, що вазелін, зважаючи на його назву, отримують з природного газу та нафти. Сиру нафту спочатку переганяють, щоб розділити її на різні компоненти, одним з яких є важка, воскоподібна речовина під назвою петролатум. Потім цю речовину рафінують і очищають, щоб отримати придатний для використання вазелін.

Проносні засоби

Проносні засоби виготовляються з поліетиленгліколю - нафтопродукту, який також міститься в зубній пасті. Поліетиленгліколь втягує воду в товсту кишку, роблячи стілець м'якшим, а похід до туалету - легшим. Деякі проносні засоби містять мінеральну олію, яка, за даними Harvard Health, може бути отримана з нафти і утворює слизьку плівку в кишечнику.

Крем для гоління, вазелін, лубриканти та таблетки - теж роблять з нафти.
Крем для гоління, вазелін, лубриканти та таблетки - теж роблять з нафти.

Крем для гоління

Крем для гоління містить нафту у вигляді так званого ізопентану, який отримують з сирої нафти. Ізопентан допомагає розщеплювати шкірне сало, або маслянисту речовину на шкірі людини, і змушує волосся підніматися вгору, що полегшує його гоління. Крім того, у засобах для гоління часто використовують поліетиленгліколь, який також застосовується у проносних засобах і лубрикантах. Він універсальний і стабільний, створює на шкірі захисний бар'єр, що зменшує тертя та подразнення.

Зубна паста

Зубна паста може містити похідні нафти, такі як поліетиленгліколь, які додають з кількох причин, включаючи ароматизацію, антибактеріальні властивості та текстуру. Крім того, деякі виробники використовують похідну нафти під назвою полоксамер 407, яка допомагає зубній пасті розчинятися у воді, а також сахарин натрію - штучний підсолоджувач, що вбиває зубний наліт і походить з нафти.

Парфуми

Коли ви наносите на зап'ястя парфуми або одеколон, швидше за все, ви наносите на своє тіло кістки давно померлих тварин. У багатьох ароматах замість натуральних ефірних олій використовуються олії, отримані з нафти. Наприклад, Iso E Super пропонує деревний, схожий на бурштин аромат, тоді як інші парфуми - забезпечують аромат жасмину. Галаксолід, ще одна синтетична олія, відома своєю стійкою базовою нотою.

З нафти також роблять парфуми, зубну пасту та фарби.
З нафти також роблять парфуми, зубну пасту та фарби.

Фарба

Додавання пластичних полімерів до фарб робить їх водостійкими і довговічнішими - а пластик виготовляється з нафти. Фарби на пластиковій основі можуть добре прилипати до поверхонь і менше розтріскуватися, ніж інші натуральні варіанти. Синтетичні олії також дозволяють отримати більший діапазон кольорів. Але з часом, коли фарба старіє або висихає, вона відшаровується. Деякі фарби насправді складаються більш ніж на третину з пластику. Згідно зі звітом Всесвітнього економічного форуму, кількість мікропластику з фарби, зокрема зі сталевих поверхонь, що потрапляє у водойми, еквівалентна 150-225 мільярдам пластикових пляшок.

Освіжувачі повітря

Освіжувачі повітря часто містять олії, отримані з нафти, для створення приємних ароматів, які можуть зберігатися довше і бути більш стійкими, ніж натуральні олії. Ці синтетичні олії призначені для імітації популярних ароматів і можуть бути розроблені таким чином, щоб поступово вивільнятися з часом, забезпечуючи тривалий аромат.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube