Японська компанія продаватиме ложку, яка дає їжі солоний смак без солі: як це працює

Читать на русском

Девайс працює через пропускання слабкого електричного поля від ложки, він дозволяє концентрувати молекули іонів натрію на язиці для посилення відчуття солоності їжі

Читать на русском
Диво-ложка
Японський виробник Kirin Holdings вже незабаром почне продавати електричну диво-ложку

Девайс працює через пропускання слабкого електричного поля від ложки, він дозволяє концентрувати молекули іонів натрію на язиці для посилення відчуття солоності їжі

Японський виробник пива та напоїв Kirin Holdings почне продавати електричну ложку, яка може посилювати солоний смак їжі. Цей чудо-девайс працює завдяки здатності пропускати слабке електричне поле через ложку, що дозволяє концентрувати молекули іонів натрію, даючи солоний смак. При цьому жодна натуральна сіль не використовується, і шкоди для здоров'я немає. 

Ложку розробляв професор Університету Мейдзі Хомей Міясіта. На YouTube-каналі компанії вже розміщена презентація девайсу

Зазначається, що цю технологію придумали ще в 2023 році. Вона навіть отримала Нобелівську премію за "незвичайні та химерні дослідження".

Компанія Кirin акцентує, що пропозиція є унікальною. Всього мають намір продати лише 200 таких чудо-ложок. Кожна з них коштує 19 800 японських єн. Це приблизно 127 доларів або ж 5 з копійками тисяч гривень. Продажі розпочнуться в червні, згодом планується масштабувати виробництво до мільйона таких ложок. 

Ложка виготовлена з пластику та металу, важить 60 грамів та працює від літієвої акумуляторної батареї. Сіль, якщо споживати її надмірно, дуже шкодить здоров'ю. Саме це спонукало компанію до виробництва пристрою, аби зменшити кількість ускладнень, спричинених надмірним вживанням натрію.

 Україна купує африканську сіль 

Девайси, які допомагають робити їжу солоною без використання солі - це, звичайно, добре. Однак справжню сіль це не замінить. Україна завжди мала власний видобуток солі та ніколи не потребувала імпорту. Однак після того, як російський агресор захопив соляні родовища Донбасу ("Артемсіль", Соледар та інші місця), в країні виник певний дефіцит цього продукту. Настільки, що Києву довелося навіть купувати сіль в Африці. Втім, це тимчасове явище, адже нещодавно на Закарпатті почали розробку нового Тереблянського родовища. Очікується, що згодом ця продукція повністю покриє всі потреби українців. 

Раніше "Інформатор" писав, що з нового родовища на Закарпатті вже добули перший шмат солі. Її символічно подарували президенту Володимиру Зеленському. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.