На тяжкість похмілля впливає ще один фактор - не тільки горілка з пивом

Висновки вчених не сподобаються дуже великій групі населення

Похмілля, здоров'я, алкоголь, корисні поради
Ось що про похмілля каже наука

Багатьом людям знайоме відчуття, яке виникає після надлишкової кількості напоїв: стукаючий головний біль, липка шкіра, швидкі думки та розлад шлунку. Часто похмілля погіршується з віком. Люди похилого віку виявляють, що кількість алкоголю, який вони вживали в молодості без шкідливих наслідків, зараз викликає у них відчуття виснаження. Вчені не підтвердили зв’язок між віком і тяжкістю похмілля, але є деякі причини, чому літні люди можуть почуватися гірше після ночі випивки, ніж молоді, повідомляє LiveScience.

Незрозуміло, чи погіршується похмілля з віком у всіх чи лише у деяких людей, кажуть лікарі. Але, тим не менш, є деякі теорії. Похмілля викликається безліччю змін в організмі. Алкоголь токсичний для клітин, він може пошкодити ДНК і перешкоджати важливим клітинним процесам. Під час розщеплення алкоголь ненадовго перетворюється на іншу токсичну речовину – ацетальдегід, а потім на менш токсичну сполуку – ацетат, і, нарешті, на воду та вуглекислий газ.

Однак із віком ферменти в печінці, які метаболізують алкоголь і його токсичні побічні продукти, можуть стати менш ефективними, тому ці токсичні хімікати можуть залишатися в організмі довше, ніж раніше. Коли ацетальдегід зберігається в печінці, він також може викликати поширене запалення в організмі. Цитокіни, які викликають запалення, пов’язані з нездужанням, тривогою, дратівливістю та втомою – усіма симптомами похмілля.

Крім того, порівняно з молодими людьми, люди похилого віку частіше страждають від хронічного болю та захворювань, які викликають запалення. Таким чином, надмірне вживання алкоголю може призвести до подвійного запалення. Це може погіршити існуючий фізичний дискомфорт і призвести до більш серйозного похмілля.

І вживання алкоголю, і нормальне старіння можуть ускладнити гідратацію, тому поєднання цих двох факторів може стати причиною важкого ранку. Алкоголь є сечогінним засобом, тобто він виводить воду з організму. Вчені все ще обговорюють, яку саме роль відіграє зневоднення в похміллі, але добре відомо, що воно може викликати головний біль і втому, обидва типові симптоми похмілля.

Після 60 років загальна кількість води в організмі починає зменшуватися через втрату тканин. Це зневоднення не тільки спонукає вас до похмілля, але також може підвищити концентрацію алкоголю в крові після випивки. Цілком можливо, що кожен напій стає сильнішим, коли ми старіємо, що може означати більше страждань наступного дня.

І алкоголь, і вік також порушують сон. Випивка може пришвидшити початковий процес засинання, але це також може погіршити якість сну та змусити людей прокидатися частіше. Якість сну, як правило, погіршується з віком, тому ми можемо відчувати вплив алкоголю на втому наступного дня більше, ніж у молодості.

Хоча є багато потенційних причин, через які алкоголь може вдарити сильніше з віком, погане похмілля не є гарантованою частиною старіння. Одне опитування понад 50 тисяч людей віком від 18 до 94 років показало, люди похилого віку повідомили про меншу кількість випадків похмілля порівняно з молодими. Дослідники не змогли пояснити цю закономірність.

Ці результати були підтверджені в меншому опитуванні, яке показало, що тяжкість похмілля зменшується з віком. При цьому молодші учасники повідомили, що п’ють більше. Все ще тривають дебати щодо того, як саме старіння впливає на похмілля, ясно одне: єдиний гарантований спосіб уникнути похмілля – це пити менше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube