На кладовищах буде встановлено тисячі сонячних батарей: проєкт RIP

Читать на русском

Валенсія (Іспанія) хоче перетворити цвинтарі на найбільшу в країні міську СЕС.

Читать на русском
Сонячні батареї та цвинтар
В рамках цього проекту близько 810 геліопанелей вже змонтовано на цвинтарях Грау, Кампанар та Бенімамет

Валенсія (Іспанія) хоче перетворити цвинтарі на найбільшу в країні міську СЕС.

Валенсія (Іспанія) хоче перетворити цвинтарі на найбільшу в країні міську СЕС. Місто ставить собі завдання досягти кліматичної нейтральності до 2030 року. Частково це викликано шквалом сильних хвиль тепла, що спостерігаються останніми роками: минулого року місто побило рекорди спеки Іспанії, коли температура досягла 46,8°C.

У рамках зусиль щодо переходу до більш "зелених" міських районів місто в Іспанії почало встановлення найбільшої міської сонячної ферми в країні в дещо нетрадиційному місці: на цвинтарях, пише IFLScience. Популярний підхід до досягнення кліматичних цілей зміщується у бік відновлюваних джерел енергії та, зокрема, сонячної енергії - її навіть випромінюють із космосу. Але, повернувшись на Землю, де ви знайдете місце для сонячної ферми в місті, районах, які точно не відомі тим, що залишилося багато місця?

Ось тут і з'являється проект "Requiem in Power" або "RIP", який є частиною кліматичної місії "Валенсія 2030", у рамках якої місто має намір встановити 6658 фотоелектричних панелей та задовольнити 27% своєї потреби в енергії за рахунок відновлюваних джерел.

Панелі встановлюються поверх склепів та інших споруд на п'яти громадських цвинтарях по всьому місту з метою створення загальної потужності 2,8 мегават. На даний момент на трьох цвинтарях встановлено 810 панелей: цього достатньо, щоб виробляти 440 000 кіловат електроенергії на рік та скорочувати викиди вуглекислого газу на 140 тонн на рік. Нова сонячна електростанція зможе забезпечити насамперед комунальні підприємства, а також деякі місцеві домогосподарства.

Це частина ширшого плану підвищення стійкості міста перед зміною клімату
Це частина ширшого плану підвищення стійкості міста перед зміною клімату

Крім проекту RIP, місто має 29 інших програм у рамках своєї кліматичної місії, що охоплюють плани щодо скорочення використання автомобілів для покращення якості повітря, перетворення будівель для максимізації енергоефективності та переведення всього освітлення по всьому місту на світлодіодне. Ці плани можуть багато в чому допомогти місцевій владі та уряду Іспанії уникнути тієї ж долі, яку нещодавно спіткала влада Швейцарії.

Стверджуючи, що бездіяльність уряду в галузі зміни клімату зробила їх вразливими перед наслідками аномальної спеки, спричиненої зміною клімату, група літніх швейцарських жінок зрештою звернулася до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Та на початку квітня суд ухвалив, що їхні права людини дійсно були порушені внаслідок бездіяльності, що стало першим випадком, коли справу, пов'язану з кліматом, було виграно в ЄСПЛ.

І враховуючи, що 97% жителів Валенсії живуть у межах 300 метрів від зеленої зони, а мешканці цвинтарів навряд чи протестуватимуть щодо нового декору, малоймовірно, що чиновники побачать внутрішню частину цієї конкретної зали суду найближчим часом, коли він буде доходити до клімату.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.