Мову котів зламали: тепер ви можете їх собі підпорядкувати

Дослідження британських учених виявило простий трюк для спілкування з котиками

Коти, тварини, природа, психологія, стосунки
Коти, які відчувають себе в безпеці поруч з людьми, мружать очі й муркочуть

Коти мають репутацію дещо відчужених тварин, але цілком можна навчитися говорити їхньою мовою, аби розпочати спілкування. Почати це робити ніколи не пізно. Дослідження 2020 року показали, що це не так вже й складно. Вам просто потрібно більше посміхатися їм. Не по-людськи, показуючи зуби, а по-котячому – примруживши очі й повільно кліпаючи, повідомляє ScienceAlert.

Спостерігаючи за взаємодією між котом і людиною, вчені підтвердили, що цей вислів змушує котів – як знайомих, так і чужих – підходити до людей і бути більш сприйнятливими до них. На цьому наполягає психологиня з Університету Сассекса Карен МакКомб.

Свого роду котяча посмішка виникає, коли кіт чимось задоволений і розслаблений. При цьому у нього звужуються очі, як в людини під час посмішки. Люди можуть так само мружитись, щоб повідомити котам, що ми прагнемо взаємодіяти з ними. Отже, команда психологів розробила два експерименти, щоб визначити, чи коти поводяться по-різному щодо людей, які повільно моргають.

В першому експерименті власники повільно кліпали очима на 21 кішку з 14 різних сімей. Після того, як кіт почувався комфортно в одному з місць вдома, власники отримали вказівку сісти приблизно на 1 метр і повільно моргати, коли кіт дивиться на них. Камери зафіксували обличчя власника й кота, і результати порівняли з тим, як коти моргають без участі людини. Результати показали, що коти більш схильні повільно моргати на своїх людей після того, як їхні люди повільно моргають до них.

Другий експеримент включав 24 коти з восьми різних домогосподарств. Тільки кліпали цього разу не власники, а дослідники. Вони виконали той самий процес повільного моргання, як і в першому експерименті, додавши витягнуту до кота руку. Й виявили, що коти не тільки частіше моргали у відповідь, але й частіше підходили до руки людини.

"Це те, що ви можете спробувати самі зі своїм власним котом удома або з котами, яких ви зустріли на вулиці. Це чудовий спосіб зміцнити ваш зв’язок. Спробуйте звузити очі, дивлячись на них, якби ви розслаблено посміхнулися, а потім заплющіть очі на пару секунд. Ви побачите, що вони відповідають вам тим самим, і ви зможете почати щось на зразок розмови", – сказала авторка дсолідження.

Дослідження останніх років показали, що наші котячі друзі набагато більш співзвучні зі своїми сусідами-людьми, а деякі навіть більше, ніж собаки. Кішки, наприклад, добре реагують на людей, сприйнятливих до них. Подібним чином коти повторюють риси характеру людей, з якими вони живуть. Вони також можуть розпізнавати свої імена, хоча й часто ігнорують їх. А їхні зв’язки з людьми – напрочуд глибокі.

Важко зрозуміти, чому коти так повільно моргають на людей. Можливо, це засіб сигналізації про гарні наміри, бо безперервний погляд коти сприймають як загрозу. В будь-якому випадку, це допомагає налагодити взаєморозуміння. 

Навчитися покращувати стосунки з цими загадковими тваринами, означає дарувати радість їм і собі. Причому робити це можна не тільки вдома, але й у ветеринарних клініках чи притулках, де тварини перебувають у стресі, переконані автори дослідження. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube