Симпатичні в'язані шапочки допомагають лікувати котів – на черзі собаки

Коти в чарівних в’язаних гачком капелюшках повідомили дослідникам про хронічний біль

Котики, тварини, природа, хвороби, лікування
Забудьте про Кота в чоботях, з’явилася нова котяча ікона стилю!

Коли мова заходить про котів і науку, ми просто не можемо натішитися! Цього разу дослідники зробили для котиків крихітні в’язані гачком капелюшки, щоб краще зрозуміти їхню мозкову діяльність та те, як вона пов’язана з хронічним болем.

Понад 25% дорослих кішок мають хронічний біль, пов’язаний з рентгенологічним остеоартритом, і цей відсоток збільшується з віком. Величезним завданням для ветеринарів є вимірювання та лікування болю у тварин. Зараз лікування остеоартриту у котів може мати погані побічні ефекти і є досить обмеженим. Втім, вчені далі шукають способи модулювати біль у котів шляхом стимуляції інших органів чуття. Свого часу було доведено, що це допомагає людям з таким же захворюванням, пише IFLScience.

Команда вважала, що за допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ) для вимірювання активності мозку у кішок вони можуть виміряти їхні реакції на різні сенсорні подразники. Результати можна порівняти між здоровими котами та котами з хронічним болем. Проте тримати електроди на головах котиків виявилося складно, поки дослідники не придумали надягати тваринкам в'язані гачком шапочки. 

Котам одягли шапочки, щоб вони одужали – це допомогло 1
Зеленоокий котячий піддослідний носив в’язану шапочку з отворами для вух під час дослідження.

"Ми вирішили використовувати в’язані шапки, тому що під час періоду звикання, коли ми надягаємо електроди, іноді кіт трясе головою, і електроди просто падають. Тому ми знову і знову надягали електроди. Потім побачили в Інтернеті, що є в’язані гачком капелюшки для тварин, і вирішили зробити такі для нашої ЕЕГ, щоб заощадити час", – пояснили дослідники.

Дослідники використали 11 котів, яких навчили сидіти або лежати. Тваринки брали участь в дослідженні протягом чотирьох 15-хвилинних сеансів, протягом двох тижнів. Капелюхи успішно утримували електроди на головах тварин, дозволяючи команді робити записи ЕЕГ, коли котики реагували на запахи та зміни світла. Котиків також підгодовували ласощами, щоб вони залишалися спокійними та щасливими під час експерименту.

Для різних подразників команда давала котам ефірну олію грейпфрута, яка була з іншого боку переноски, тому її не можна було побачити. Контейнер відкривали на 20 секунд, потім робили двохвилинну перерву. Котів також піддавали впливу світла різної довжини – червоного, синього, зеленого – у випадковому порядку з двохвилинною перервою між кожним впливом. 

Хоча деякі результати були відхилені через занадто сильний шум в сигналах від руху котів, в цілому вони дозволили дослідникам розглядати мозкові хвилі як реакцію на подразники.

"Це наступний крок, щоб краще дізнатися про хронічний біль у котів. Сподіваємось, що це допоможе правильно з ним боротися, тому що зараз остеоартритні болі у котів важко діагностувати та лікувати належним чином", – підсумували вчені.

Котам одягли шапочки, щоб вони одужали – це допомогло 2
В’язані шапочки допомогли утримати електроди на місці під час експерименту та не давали котам можливості гризти або грати будь-якими дротами.

Команда вважає, що це перша доповідь про проведення ЕЕГ в котиків за допомогою електродів на поверхні та сподівається, що це розширить розуміння хронічного болю та можливих терапевтичних методів лікування в майбутньому. Вони вже планують спробувати це на інших видах тварин.

"Думаю, що це можливо. Для коней та собак також є певна ЕЕГ. Ми хочемо спробувати це й для інших видів", - пояснили науковці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube