У вусі кожного кота є загадка - фото

Кишеня Генрі: для чого кішкам потрібна додаткова складка на вухах

Кіт та вуха
Така маленька деталь є у деяких собак, кажанів та лисиць

Іноді генетика любить кидати чарівний гайковий ключ у роботу, особливо коли мова йде про тваринний світ. Від мурахоїдів-альбіносів до бездоганних жирафів, колір є одним з аспектів, який часто бере участь у генетичній лотереї. Однак, здається, вуха котів теж не захищені від наслідків такої гри природи.

Якщо не рахувати їхніх чудасій, від їхніх кудлатих первісних сумок, які надають їм хитання при ходьбі, до рибальських диких кішок, які крякають як качки, можна з впевненістю сказати, що кішки - досить дивні істоти, пише IFLScience. Отже, що це за дивні складки на їхніх вухах і навіщо вони?

Трикутна форма зовнішніх вух кішки називається вушною раковиною, а невелика складка (або кишеня) на зовнішній стороні вушної раковини називається кишенею Генрі. Технічний термін для цієї складки - шкірна крайова кишеня, і кішки - лише один із багатьох видів, включаючи собак і кажанів, які мають ці дивні складки.

Щодо його призначення вчені не можуть домовитися
Щодо його призначення вчені не можуть домовитися

Ким був Генрі і яке відношення він має до вух

Найраніше відома згадка цього терміна з'явилася в архіві 1971 року, але це, мабуть, вся інформація, яку ми маємо у своєму розпорядженні про походження цього терміна.

"Є припущення, що воно походить від Джозефа Генрі, який вивчав електромагнетизм та звукові хвилі, тому це може бути хорошим способом вшанувати його пам'ять", - розповіла доктор Божена Заліска, викладач ветеринарії в Університеті Хартпері.

Причина цього зв'язку з Джозефом Генрі полягає в передбачуваному використанні шкірного мішечка, що, знову ж таки, все ще цілком спекулятивно. Ніхто насправді не знає, навіщо ці мішечки там, але деякі з провідних теорій припускають, що вони можуть використовуватися для покращення слуху тварин, хоча поки що немає жодних доказів, що підтверджують це.

Ще одна теорія передбачає, що ця додаткова шкіра забезпечує кращий рух вуха. З 32 м'язами у вухах кішки можуть обертати обома вухами незалежно, щоб допомогти визначити джерело звуку та використовувати рухи вух для спілкування з іншими кішками (і людьми), тому наявність додаткової вправності корисна. Також вважається, що вони працюють для посилення звуків та допомагають у виявленні як високих, так і низьких звуків.

Кішки мають один із найширших діапазонів слуху серед ссавців, вони здатні чути звукові хвилі в діапазоні від 48 Гц до 85 кГц. Вважається, що шкірна крайова кишеня допомагає виявляти більш високі звуки, відбиваючи нижчі звуки від стінок кишені, затримуючи час, необхідний їх попадання у вухо.

Також можливо, що шкірний крайовий мішок є рудиментарним і більше не виконує жодної функції у сучасних видів, однак, оскільки він зустрічається у багатьох видів, які можуть похвалитися вражаючими слуховими здібностями, багато хто вважає це малоймовірним. Проте ви, напевно, прекрасно знаєте, що в цих щілинах люблять ховатися блохи та вушні кліщі. Тож не забудьте добре переглянути кишені Генрі, коли позбавляєтеся від шкідників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube