Медики не хочуть допомагати людям з синдромом відсутності відрижки

90,38% респондентів із цим захворюванням отримали недостатню допомогу, коли вони зверталися до лікаря

Відрижка, травний тракт, їжа, харчування, продукти, здоров'я, корисні поради, ботокс
Що робити, якщо стравохід не працює належним чином

Трапляється, що після їди ви відчуваєте важкість, потребу відригнутися, але не можете цього зробити. Якщо такий стан є хронічним, можливо, у вас "синдром відсутності відрижки". Його визначили як діагноз тільки у 2019 році, а в медицині він має складну і довгу назву - ретроградна крикофарингеальна дисфункція або R-CPD. Звісно, якщо ви відригуєте після їди чи газованих напоїв без будь-яких проблем, то навряд чи замислювалися, а що ж трапиться, якщо відрижка не вийде.

Звучить нібито позитивно, адже відрижка не є найприємнішою функцією тіла, і в більшості культур вона соціально неприйнятна. При цьому вона необхідна, а для тих, хто відрижки не має, це супроводжується низкою дуже неприємних симптомів. Проте, за словами медиків, ефективне лікування існує, повідомляє IFLScience.

Як працює стравохід

Усередині горла знаходиться м'язове кільце, яке називається крикофарингеус. Більшу частину часу м'яз скорочується. Ви цього не відчуваєте – але це так. Щоразу, коли ви ковтаєте, м’яз ненадовго розслабляється, щоб їжа та напої могли пройти в стравохід. Коли вам потрібно викинути газ під час відрижки, цей самий м’яз зазвичай знову розслабляється, але у людей з R-CPD це так не працює.

Накопичення газів у шлунку є нормальною частиною травлення. Але якщо м’яз не відкривається, газ не може вийти звичайним шляхом. Це викликає такі симптоми, як здуття живота, булькання в горлі або грудях і надмірне газоутворення.

Історія діагнозу: роль соцмереж

Спільнота молоді почала обговорювати ці симптоми в соцмережах і дійшла висновку, що їх об'єднує те, що всі вони не мають відрижки. Багато людей, які зараз ідентифіковані як такі, що мають вищезгаданий діагноз, мали справу з цими симптомами протягом десятиліть. Деяким неправильно діагностували інші захворювання, як-от синдром подразненого кишечника. Але як тільки ви знаєте, що шукаєте, діагноз вражаюче легко помітити.

"Діагноз простий, але це дуже серйозно", - стверджують гастроентерологи.

Перший опис того, що ми зараз знаємо як R-CPD, зробили в 1987 році, але після цього було дуже мало наукових дискусій щодо цього стану. Потім, у 2019 році, опублікували серію випадків із 51 пацієнтом, у яких ввели термін R-CPD і обговорили ефективність потенційного лікування.

Вихід є - і це ботокс

Автори виявили, що ін’єкції ботоксу в непрацюючий м’яз достатньо, щоб допомогти всім 51 пацієнтам "вивчити" здатність відригувати. Ботокс, або ботулінічний токсин, зазвичай асоціюється з ін’єкціями проти зморшок, але він також має деякі важливі медичні застосування. Ботокс часто використовують при захворюваннях гортані. Більшість пацієнтів отримують нову функцію м'яза назавжди - всього за допомогою одного уколу. Ці спостереження підтверджуються новими даними. Лікування ботоксом приносить полегшення для більшості пацієнтів. 

Знання - сила і здоров'я

Дослідження 2023 року показало, що 90,38% респондентів із цим захворюванням отримали "недостатню допомогу", коли вони зверталися за допомогою до лікаря первинної медичної допомоги. Більша обізнаність про стан може змінити життя людей, які все ще страждають мовчки. 

Відрижка після їди може призвести до того, що ви дивитесь боком за обіднім столом, але замість того, щоб соромитися, просто будьте вдячні за те, що м’яз вашого горла працює добре! 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube