Медикиня Швидкої допомоги розповіла, як людям підвищити свої шанси на порятунок

Обміняйтеся контактами з сусідами й друзями, що мешкають неподалік вас. Тримайте при собі копії й оригінали документів.

Лікарі, медицина, здоров'я, корисні поради, пацієнт
Для тих, до кого можуть звертатись по допомогу, теж є кілька правил згідно з медичним алгоритмом.

Сильна спека - випробовування навіть для здорових людей. Люди ж, які мають хронічні захворювання, проблеми з серцем, судинами, психікою тощо ризикують ще більше. При цьому не всі пацієнти мають повні сім'ї, родичів, доглядальників чи опікунів поруч. Як таким людям убезпечити себе у випадку загострення проблем зі здоров'ям, хто має викликати швидку, якщо людині раптово стане зле, та де тримати документи, аби прискорити роботу лікарів швидкої допомоги. Про все це Інформатор розпитав медиків екстренки.

Варто одразу сказати, що коли лікарі екстреної медицини прибувають на виклик, то одразу надають допомогу. Зазвичай це робить лікар, в той самий час медсестра чи фельдшер встановлює особу пацієнта й працює з документами. Припущення, що лікарі не нададуть меддопомогу, перш ніж не встановлять особу, неправдиве. Справа лікарів - рятувати життя, і вони це роблять!

Та щоб прискорити й спростити процедуру ідентифікації особистості пацієнта, який, до прикладу, мешкає сам, слід заздалегідь подбати про те, щоб бригада швидкої мала доступ до інформації. Літнім людям, які проживають самі, рекомендують зробити копії власних документів і тримати їх при собі, наприклад, на столику біля ліжка тощо. Оригінали документів - на випадок оформлення в лікарню - варто скласти в сумочку, яку також варто лишити на видноті.

"Людям літнього віку завжди необхідно тримати медичні та особисті документи на видному місці. На відстані руки мають бути й засоби зв'язку та предмети першої самодопомоги - як от телефон, екстрені ліки, інгалятор тощо", - пояснила голова профспілки екстреної медичної допомоги в Полтавській області Оксана Свинаренко.

Цим людям також рекомендують обмінятися контактами з сусідами чи найближчими друзями, які мешкають неподалік, й у разі погіршення стану звернутися по допомогу телефоном. Телефонуючи, говоріть коротко, просіть викликати швидку за вашою адресою. Доречним буде надати копії ключів від вашого помешкання найріднішим, тим, кому ви можете довірити власне життя. Зрозуміло, що жити ці люди мають не в іншому місті, адже час іноді відіграє вирішальну роль.

Перевірте у людини пульс.
Перевірте пульс в людини.

Тим, хто готовий прийти на допомогу одиноким пацієнтам також варто знати певні правила поведінки.

В момент, коли ви прибули в помешкання людини, якій стало зле, голосно зверніться до неї, наприклад, чи чуєте ви мене? Підійдіть збоку та стисніть за плече. Якщо людина не реагує, але при цьому присутній пульс та дихання, ви можете запідозрити втрату свідомості. За цієї умови треба негайно телефонувати 103 або 112 (якщо ви не зробили цього раніше). Той, хто телефонує, повинен підтримувати зв'язок з диспетчером та виконувати його інструкції.

У квартирі чи будинку необхідно забезпечити доступ до помешкання лікарів швидкої, а також по можливості ізолювати домашніх улюбленців (зокрема, собак).

"Ніколи не залишайте людину саму до приїзду медиків!" - підкреслила медикиня.

Ще один важливий момент, перш ніж викликати швидку, все ж перевірте, в якому стані людина, яка потребує допомоги. Якщо пацієнт проживає сам, це можна зробити за допомогою тих же сусідів. Відповідно, знаючи, що по допомогу до вас може звертатись пацієнт, заздалегідь отримайте контакти тих, хто фізично може бути ближчим, ніж ви самі в той чи інший час. 

"Бували випадки, коли рідні, перебуваючи в іншому місці, викликали допомогу родичу, який не відповідав на телефонний дзвінок. В подальшому за викликом прибувала ДСНС, Національна поліція та швидка. Причиною втрати зв'язку зрештою виявлявся розряджений телефон або беззвучний режим", - поділилася досвідом співробітниця центру екстреної медицини. 

Медикиня додала, що одним із ноу-хау є встановлення камер відеоспостереження в житлових приміщеннях. Рідні можуть не тільки спостерігати за людиною, але і надавати інформацію про неї лікарям швидкої, інколи навіть знаходячись за кордоном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube