Легкий спосіб зрозуміти, що у ваших продуктів опік морозилки

Чи все ще безпечно їсти таку їжу і як запобігти повторенню такого досвіду

Морозилка, продукти, їжа, харчування, корисні поради, лайфхак
Що можна з цим зробити: кілька порад

Якщо у вас є морозильна камера, ймовірно, вам колись доводилося боротися з "опіком" морозилки. Пакунок із м’ясом чи пакет із залишками їжі, який ви безпечно заховали поглибше, весь покрився льодом і посірів, а під час смаження – швидше пригорів. Чи все ще безпечно їсти таку їжу і як запобігти повторенню такого досвіду, розбирався Інформатор. 

Що таке "опік" морозилки

Те, що ми називаємо "опіком" у морозилці, є скоріше результатом зневоднення, пише IFLScience. Коли ви заморожуєте будь-яку їжу – вода в ній перетворюється на кристали льоду. З часом лід мігрує до поверхні продуктів і спрямовується до найхолоднішої частини середовища. Зазвичай це стінки морозильної камери, і якщо у вас немає моделі з саморозморожуванням, вам доведеться витрачати час на видалення всього цього льоду самим.

Якщо їжа упакована нещільно, лід, швидше за все, вийде, зневоднивши їжу та спричинивши так званий опік морозильника. Чим довше продукти залишаються на дні морозильної камери, тим імовірніше такий результат із перемерзанням. Також якщо ваша морозильна камера не налаштована на постійну температуру 0°C чи нижче.

Ще одна частина картини – це кисень. Якщо волога може вийти, кисень може потрапити всередину і вступити в реакцію з їжею та вплинути на її колір і смак. Ось чому ви можете виявити, що червоне м’ясо, наприклад, стало сумно-сірим.

Чи безпечно їсти перемерзлу їжу

Опіки морозилки вважаються проблемою якості, а не безпеки. Тобто перемерзання в морозильній камері не робить їжу небезпечною, вона просто висихає в окремих місцях. З усім тим, це не зовсім апетитно. Тому краще відрізати пригорілі в морозильній камері частини перед приготуванням їжі. Продукти, які сильно перемерзли в морозилці, можливо, навіть доведеться викинути з міркувань якості.

Терміни для заморожування продуктів 

Сирі стейки все ще можуть бути хорошими через рік, тоді як варену птицю найкраще їсти протягом чотирьох місяців. Якщо щось нудиться на дні вашої морозилки довше, ніж ви пам’ятаєте, дивно пахне, і ви не можете напевно сказати, що це взагалі за їжа, то краще просто викинути її.

Як запобігти опіку морозильної камери

Заморожування – чудовий спосіб збереження їжі, але щоб отримати від нього найкращу користь, варто дотримуватися кількох простих порад. Найголовніше тут – упаковка. Опіки морозильника трапляються, коли повітря потрапляє всередину, а волога виходить назовні. Отже, переконайтеся, що упаковка, яку ви використовуєте, герметично закривається.

Втім, упаковка, у якій ви купили їжу, не завжди може бути найкращою для її заморожування. Наприклад, при заморожуванні м’ясних продуктів упаковки з магазину може не вистачити. Так, куплене в магазині м’ясо часто слід додатково загортати, оскільки його прозора упаковка не є вологостійкою.

Методи заморозки також інколи слід адаптувати для різних продуктів. Наприклад, ви можете заморозити морепродукти або рибне філе, попередньо зануривши їх на кілька секунд у крижану воду, утворюючи захисне покриття, яке запобігає проникненню повітря. Глазур утворюється при зануренні замороженої риби в чисту воду, попередньо охолоджену до 1-2°C.

Якнайшвидше заморожування продуктів також сприяє утворенню меншої кількості кристаликів льоду, зменшуючи ймовірність "опіків" від заморозки. Якщо вам потрібно заморозити велику кількість продуктів за один раз, подумайте про тимчасове зниження температури морозилки.

"Опіки" морозилки не небезпечні 

Опік морозильника не впливає на безпеку їжі, але впливає на її смак, колір і текстуру –  все це стає гіршим. Тож головне уникнути потрапляння вологи та повітря, але також важливо пам’ятати, що опіки морозильника тим більші, чим довше щось зберігається. Хоча може виникнути спокуса запастися, спробуйте заморозити лише те, що ви використаєте протягом кількох місяців, і регулярно перевіряйте, щоб нічого не залишилося в морозилці бовтатися "роками".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube