Щоб фрукти та овочі не зіпсувалися занадто швидко, потрібно уникати небезпечного сусідства між ними
озкладаючи принесені з магазину продукти в холодильнику, ми вважаємо його, безумовно, найкращим місцем для зберігання. Але те, що холод зберігає свіжість, є твердженням, що підходить далеко не всім овочам та фруктам. Ба більш, деякі з них норовлять зіпсувати "сусідів" та панувати на полиці на самоті. Тож, аби продовжити термін придатності всіх мешканців холодильника, потрібно знати особливості їхньої поведінки.
Етилен - це природний газ, який виробляється у клітинах рослин та прискорює дозрівання плодів. Але він може негативно впливати на своїх “сусідів”, чутливих до цього газу.
Фрукти, що виділяють етилен:
Овочі:
Чутливі до етилену і швидко зіпсуються від сусідства:
Чемпіонами серед виробників етилену є яблука та банани. Тому не дивуйтеся, якщо цвітна капуста, полежавши поряд з яблуками, за кілька днів почне гнити.
Різні продукти потребують різних температур для зберігання. І якщо "морозостійкі" тримати поруч із теплолюбними, щось із них неодмінно зіпсується.
Овочі та фрукти, які люблять холод, потрібно зберігати за температури 1 – 3 градуси. Ті, що віддають перевагу теплу - при 6 - 10 градусів.
Люблять холод:
Віддають перевагу більш високій температурі:
До продуктів, які виділяють вологу і можуть швидко призвести до непридатності своїх сусідів, належать фрукти, листовий салат, м'ясо, курка, сир. Поруч із ними не повинні зберігатися:
Базилік: в'яне від холоду
Цитрусові: лимони і лайм сильно поглинають всі запахи, в інших починає швидко в'янути м'якоть.
Баклажани: при температурі менше +10 втрачають свої корисні властивості.
Баштанні : мікроелементи та вітаміни під дією холоду випаровуються.
Банани: темніє шкірка та м'якоть.
Помідори: псується смак і запах, м'якоть стає пухкою.
Кабачки та патисони: втрачають пружність.
Огірки: стають м'якими, швидко починають гнити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.