Знайдено скарб легендарного польського афериста: його історію вважали вигадкою

Читать на русском

Експертиза тривала два роки, але докази не залишають сумнівів

Читать на русском
Скарб, монети, шайхрай, знахідка, золото, срібло
Цьому скарбу - не менше трьох сотень років.

Експертиза тривала два роки, але докази не залишають сумнівів

Три століття тому легендарний польський шахрай сховав в гірському масиві скарб із золотими та срібними монетами. Сучасні металошукачі знайшли їх. Шарлатан свого часу переховувався в горах південно-центральної Польщі після того, як виманив у людей їхні гроші.

Наприкінці XVII - на початку XVIII століття Антоній Ячевський, якого історики називають відлюдником, авантюристом і шахраєм, ошукував людей у Кельце, місті біля Єленівських гір. Про це йдеться в дописі місцевого Воєводського управління охорони пам'яток, пише LiveScience.

Згідно з польською легендою, Ячевський в розпал війни й чуми в Польщі "переконував людей у своїй цілющій силі", яку він нібито отримав "від Матері Божої, що жила з ним у пустелі". В обмін на його буцімто цілющі практики поляки платили золотими й срібними монетами. Влада врешті-решт схопила і затримала шахрая, але згодом він уникнув ув'язнення і продовжив ошукувати людей. У 1712 році його знову заарештували, але цього разу засудили до довічного ув'язнення.

Скарб, схований в горах, знайшли у 2022 році, проте вчені повідомили про це тільки зараз. Весь цей час – майже два роки – проводили наукове розслідування.

"До цього часу Антоній вважався вигаданою особою, міфом, легендою. Знайшовши його скарб, ми підтвердили, що така людина дійсно існувала", - пояснили вони.

Історики перевіряли монети на автентичність. Дослідники також виявили золотий гамбурзький дукат 1648 року із зображенням Мадонни з немовлям. Оскільки виріб був проколотий, експерти вважають, що його могли носити як медальйон.

Монети в основному срібні.
Монети в основному срібні.

Поки що не оголосили, скільки саме монет знайшли, але відомо, що їх "дуже багато". Серед них є монети кінця XVII й XVIII століття, в основному зроблені зі срібла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.