Думав, шматок дерева, залишений дідом: у підвалі випадково знайшли мамонта і не одного

Читать на русском

Чоловік, який ремонтував свій винний льох в Австрії, зробив незвичайне відкриття

Читать на русском
Мамонт та кістки
Дослідники розкопують кістки із середини травня

Чоловік, який ремонтував свій винний льох в Австрії, зробив незвичайне відкриття

Власник виноградника в Австрії натрапив на великі кістки під час розбудови винного льоху. То були не вінтажні червоні чи білі останки, а рештки доісторичних мамонтів. Виявилося, що ці кістки мамонта, датовані 40 000 років тому.

Дослідники з Австрійського археологічного інституту Австрійської академії наук (OeAW) назвали знахідку "археологічною сенсацією", пише BBC. Винороб Андреас Пернерсторфер натрапив на кілька величезних кісток, закопаних глибоко у своєму винному льоху в селі Гобельсбург, у районі Кремс, на захід від Відня. Пернерсторфер повідомив про свою знахідку владі, яка ідентифікувала їх як кістки як мінімум трьох мамонтів кам'яного віку.

Розкопки фінансуються Федеральним управлінням пам'яток та землею Нижня Австрія
Розкопки фінансуються Федеральним управлінням пам'яток та землею Нижня Австрія

"Я думав, що це просто шматок дерева, залишений моїм дідом. Але потім я його трохи покопав і згадав, що колись мій дідусь казав, що знайшов зуби. І тоді я одразу подумав, що це мамонт", - розповів винороб.

Розкопки в Гобельсбурзі продовжуються з минулого тижня. Було виявлено кілька верств кісток мамонта. Кам'яні артефакти вказують на час від 30 000 до 40 000 років тому. А знахідки вугілля дозволяють уточнити хронологію. За даними OeAI, востаннє знахідки такої важливості робилися в Австрії близько 100 років тому.

Відкриття є "унікальною можливістю для досліджень"
Відкриття є "унікальною можливістю для досліджень"

"Під час розкопок підвали, про які йдеться, були повністю розчищені. Інші аналогічні місця в Австрії та сусідніх країнах були розкопані принаймні 100 років тому і значною мірою втрачені для сучасних досліджень", - йдеться у заяві.

Археолог Ханна Пароу-Сушон сказала, що вперше їм вдалося дослідити подібну знахідку в Австрії, "використовуючи сучасні методи". Дослідники додали, що це відкриття порушує питання про те, як люди кам'яного віку полювали на мамонтів.

"Ми знаємо, що люди полювали на мамонтів, але досі дуже мало знаємо про те, як вони це робили", - пояснила Ханна.

Вони вважають, що мамонти могли померти на тому місці, де знайшли кістки, - їх переслідували люди, які, можливо, влаштували для них пастку. Після розкопок кістки буде доставлено до Віденського музею природної історії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.