Хочете, щоб вас любили метелики - тоді нічого не робіть

Читать на русском

Якщо любите метеликів і хочете запросити їх до себе на город чи в сад - ось вам маленька хитрість.

Читать на русском
Метелики, комахи, сад, город, корисні поради, лайфхак
Простий трюк може збільшити кількість метеликів у вашому саду на 93%.

Якщо любите метеликів і хочете запросити їх до себе на город чи в сад - ось вам маленька хитрість.

У Північній півкулі настала весна. Якщо ж ви хочете надати своєму саду природний імпульс, вчені пропонують простий трюк: не стрижіть газон, радить видання IFLScience у своїй публікації. Садівники давно користуються цією порадою, але тепер її підтвердили науковці. Славнозвісні британські вчені виявили, що якщо дозволити частинам вашого саду заростати дикою довгою травою, кількість метеликів може збільшитися більше як на 90%.

"Нове дослідження вперше доводить, що якщо дозволити ділянці трави рости довго, це привабить більше метеликів у ваш сад. З 1970-х років 80% метеликів скоротилося, тому зараз, як ніколи, їх важливо захистити", - пояснили дослідники. 

Щоб дійти таких висновків, команда проаналізувала спостереження за метеликами з більш ніж 600 садів по всій Британії, зібрані протягом шести років. Результати показали, що в садах з довгою травою - значно більша кількість метеликів, а також більша різноманітність їхніх видів. У сільській місцевості в садах з довгою травою спостерігалося на 93% більше метеликів, тоді як у міських районах - на 18% більше.

Однією з головних причин скорочення чисельності метеликів та інших комах є знищення їхніх середовищ існування. Простіше кажучи, менше польових квітів і коротша трава означає менше місць для харчування і розмноження метеликів. Дозволяючи траві рости довгою і густою, ми допомагаємо забезпечити вразливим комахам такий необхідний притулок і можемо протистояти тенденції до їхнього скорочення.

Дослідження показало, що квітучий плющ, окрім скромної трави, здатен збільшити кількість певних видів метеликів, таких як, наприклад, червоний адмірал. Він забезпечує комах середовищем для життя та нектаром.

Навіть невелика допомога може мати велике значення, кажуть дослідники. Вони виявили, що навіть якщо залишити невелику ділянку трави нескошеною, це допоможе заохотити метеликів повернутися. Так само люди, які не мають садів, можуть допомогти, посадивши довгу траву або польові квіти на своєму балконі або у віконному ящику.

"Простий акт створення диких просторів, коли клаптик трави виростає довгим, або край бордюру дичавіє, може значно збільшити кількість метеликів, особливо в міських і сільськогосподарських умовах, де вони перебувають під найбільшим тиском", - пояснили вчені.

Користь від кожного окремого дикого простору невелика, але якщо тисячі людей долучаться до цієї справи, збільшення чисельності метеликів може бути величезним. Давайте разом повернемо нашій планеті її красу!

На головному фото до статті: зліва - європейський павич, він же павиний метелик, - це барвистий метелик, що зустрічається в Європі та помірній Азії. Справа - комарик - це характерний коричнево-помаранчевий плямистий метелик зі зморшкуватими крилами, що мешкає в Європі, Північній Африці та Азії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.