Для гарного результату повинні збігтися тканина, барвник, машина та температура
У прагненні продовжити життя улюбленим предметам гардеробу ми навчилися повертати їм колишній білий кольор і відновлювати, начебто, втрачений зовнішній вигляд. Але ось щодо фарбування, братися за нього боязко, хоча ті, чия молодість припала на 90-ті, відмінно "варили" джинси в алюмінієвих виварках та фарбували аніліновими порошками капронові колготки, досягаючи кольору “вирви око”.
Але з того часу хімія зробила крок далеко, і спеціальних барвників на ринку стало більш ніж достатньо, причому у процесі можна не брати участь - все зробить пральна машина. Хоча і тут є свої хитрощі, знаючи які, можна досягти ідеального результату фарбування, повідомляє The Guardian, проконсультувавшись із дизайнером чоловічого одягу Neuw Denim Джейсоном Хьюїттом.
Він рекомендує для фарбування чорних речей пакетований барвник у вигляді пластикової кулі з отвором зверху та порошком фарби усередині. В Україні такі також продаються в інтернет-магазинах, коштують близько 400 гривень, однієї кулі вистачає для фарбування речей вагою до 2 кг. Ставиш його прямо в барабан пральної машинки, попередньо знявши плівку - і далі все відбувається само собою. Але перед цим потрібно врахувати кілька важливих моментів.
Серед різних видів тканини бавовна найшвидше втрачає початковий колір, зате фарбу вбирає краще, ніж інші матеріали. Купуючи барвник, потрібно переконатися, що він призначений саме для того виду тканини, з якого зроблено ваш одяг. Про це повідомляє інструкція на фарбі, яка може підходитиме для всіх матеріалів, крім не натуральних або змішаних. Або ж барвник можна використовувати для бавовни, льону та віскози, але не для натуральної вовни, шовку, поліестеру або нейлону.
Важливо переконатися і в тому, що барвник призначений для вашої моделі пральної машини, яка може бути фронтальною або вертикальною.
Зверніть увагу, що етикетки з інструкціями з догляду за речами після всіх маніпуляцій стануть чорними як ніч. Тому краще не сподіватися на власну пам'ять, а сфотографувати їх до фарбування одягу.
І майте на увазі, що будь-які стібки на речах можуть забарвитися не так інтенсивно, як вся тканина. Результат може відрізнятися внаслідок того, що найчастіше нитки для них зроблені з поліестеру, а він не так добре вбирає фарбу, як та ж бавовна.
Багато недорогих барвників справляються із завданням лише за умови, що пральна машина працюватиме в режимі 90 градусів. Але якщо ви так пофарбуєте льняну кофтинку, після оновлення вона просто не налізе. Тому це питання потрібно втрясти на стадії купівля барвника, щоб не вийшло, що шовкова сукня, яку треба прати в холодній воді, потрібно фарбувати при температурі щонайменше 40 градусів. Тут або сукня постраждає, або фарба виявиться купленою дарма.
Одяг, який оновлюватиметься фарбою, має бути чистим і вологим, тобто попередньо видаляються плями і відбувається звичайне прання. Потім з кульки з фарбою знімається захисна плівка, а сама вона поміщається в барабан машинки поверх мокрого одягу. Порошок тепер не додається, закриваємо машину і встановлюємо режим прання з температурою, що влаштовує і барвник, і одяг.
Після закінчення циклу кулька видаляється з барабана, додається порошок і запускається звичайне прання за тієї ж температури. Сушити одяг після фарбування потрібно в розкладеному вигляді і далеко від сонячних променів.
Не бійтеся, що ваші мистецькі експерименти якось зашкодять їй - у складі барвників наразі немає агресивних речовин. І побічні ефекти можуть статися тільки в тому випадку, якщо після фарбування в чорний колір ви не почистили машину, а на завтра випрали білу постільну білизну. Хоча, можливо, сірі "зірочки" на ній вам і сподобаються, все ж таки запустіть машину після фарбування ще й утретє. Киньте туди непотрібну ганчірку і прокрутіть її за температури 40-60 градусів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.