Згідно з наказом МОЗ відділення інтенсивної терапії відкриті для відвідувачів, але це розходиться з реальністю
Дивні прірви у часі та діях відбуваються між українською медициною та самими українцями. То МОЗ повідомляє про бездоказовість деяких схвалених ним 30 років тому методів лікування, то виявляє, що люди геть не обізнані про відкритість реанімацій для відвідувачів. Правила затверджені та мають діяти ще з 2016 року, але досі багато хто не знає, що пацієнта в реанімації можна відвідувати, до того ж, без обмежень по часу та ще й цілодобово. Отже, тим, для кого це абсолютна несподіванка, прес-служба МОЗ нагадує, як мають відбуватися візити до реанімації.
На жаль, є стійке відчуття, що про можливість відвідування близьких у відділеннях інтенсивної терапії люди не знали, перш за все, тому, що цих правил у лікарнях просто не дотримуються. Звісно, не в усіх, але то скоріше винятки на фоні загальної картини. Ось що з цього приводу пишуть українці у соцмережі:
Але ж ми маємо захищати свої права, бо за нас це ніхто не зробить, тому потрібно знати наступне.
По-перше, порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають у відділенні інтенсивної терапії, затверджений Наказом МОЗ № 592. Ознайомитись із ним детально можна тут.
По-друге, працівники лікарні не мають права вимагати за це гроші, і ситуації “відвідувати не можна, але за 300 гривень заходьте на 5 хвилин” абсолютно неприпустимі.
По-третє, відвідування можливе цілодобово у будь-який день тижня, без обмежень по часу, а родинні стосунки з пацієнтом не мають жодного значення.
Зазначимо, що у відвідувачів є не тільки права, але й обов’язки, тож, треба дотримуватися встановлених правил.
Одночасно біля пацієнта може бути не більше двох людей.
Якщо у реанімації знаходиться дитина, всі, хто не є її батьками, мають право на допуск до реанімації лише за умови наявності усної згоди одного з батьків або законних представників.
При необхідності проведення у палаті невідкладних дій щодо будь-кого з пацієнтів медичні працівники можуть попросити відвідувачів тимчасово залишити палату. Така вимога є обов’язковою до виконання, а після відвідувачів мають повідомити про можливість повернення в палату.
Відвідувачам категорично заборонено втручатися в роботу обладнання чи апаратури або будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування.
Потрібно ставитися з повагою до приватності та спокою пацієнта та інших пацієнтів, які знаходяться у палаті інтенсивної терапії.
Не можна відвідувати реанімацію у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, або маючи інфекційне захворювання чи нещодавній контакт з носієм інфекційного захворювання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.