Фанати куркуми і зеленого чаю роблять одну й ту саму помилку: не робіть так

Люди все частіше труяться через передозування добавками на травах

Лікар, корисні поради, здоров'я, добавки, куркума, зелений чай, схуднення, трави
Як вживати добавки безпечно.

Мільйони людей ризикують пошкодити печінку через трави, про це свідчить чергове дослідження. Багато рослинних продуктів, які ми зазвичай використовуємо як трав’яні засоби - від куркуми до зеленого чаю - становлять загрозу для нашої печінки, якщо ми ними занадто захоплюємося. В усьому світі зростає кількість госпіталізацій через проблеми з печінкою, спричинені травами. Про це пише ScienceAlert.

Згідно з новим опитуванням Мічиганського університету, зокрема 18,6 мільйона людей вживають забагато принаймні одного з трав’яних засобів, здатних пошкодити печінку. При помірному вживанні такі трави, як зелений чай та інші рослинні добавки, можуть принести користь. У концентрованих же формах, таких як капсули, ними легше передозувати. 

"Безпека та ефективність трав’яних і дієтичних добавок недостатньо встановлені через відсутність регуляторних вимог Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів - щодо клінічних випробувань перед продажем", - пепередили вчені. 

Використовуючи дані про 9685 людей, які брали участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування, дослідники виявили, що шість найбільш часто споживаних рослинних продуктів зазвичай використовуються для лікування:

  • високого холестерину,
  • депресії,
  • болю,
  • травм.

За останні 20 років частота ураження печінки, спричиненого прийомом препаратів, зросла майже втричі, з 7% у 2004 році до 20% у 2014 році.

Найчастіше пацієнти вживають: 

  • куркуму,
  • азійський кратом,
  • екстракт зеленого чаю,
  • гарцинію камбоджійську.

Часто це призводить до серйозних та навіть смертельних уражень печінки, пояснюють дослідники. Ураження печінки може бути важко діагностувати, поки воно не стане серйозним. Симптоми включають відчуття втоми, низький апетит і втрату ваги. Критичне пошкодження заважає печінці належним чином переробляти білірубін, це призводить до накопичення, що видно на шкірі у вигляді жовтого відтінку.

Дослідники виявили, що трав’яні добавки частіше вживають люди з хронічними захворюваннями, включаючи артрит і діабет. Ці люди також, як правило, старші та мають вищий рівень освіти та доходів, ніж ті, хто не використовує ці добавки.

"Продукти, що містять куркуму, найчастіше використовували для здоров’я суглобів або артриту через поширену думку про те, що куркума може мати антиоксидантні та протизапальні властивості. Однак численні клінічні дослідження не змогли показати жодної ефективності продуктів, що містять куркуму, при остеоартриті", - пишуть автори дослідження.

Те саме стосується й інших добавок. Дослідження показали, що невеликий південноазіатський плід гарцинія камбоджійська не має значного впливу на вагу, як і екстракт зеленого чаю. Щобільше, дослідження 2019 року показало, що те, що рекламується на етикетці цих рослинних добавок, не завжди відповідає їхньому фактичному вмісту.

Як вживати добавки безпечно 

Найбезпечніше отримувати необхідну кількість поживних речовин за допомогою здорового харчування та використовувати добавки лише тоді, коли це рекомендовано для лікування діагностованого дефіциту. Однак, якщо ви вирішите спробувати трав’яні добавки, дуже важливо інформувати свого лікаря, щоб він знав, як допомогти, якщо щось піде не так. І краще просто пийте зелений чай та додавайте куркуму як приправу до їжі, ніж ковтайте капсули з подрібненим вмістом. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube