Джефф Безос будує гігантський годинник, який працюватиме 10 тисяч років

Читать на русском

Висота годинника може досягати 152 метрів, а ціна - 42 мільйони доларів.

Читать на русском
Наука, годинник, винахід, Джефф Безос
Таким чином автори винаходу мають намір протидіяти байдужості та апатії у суспільстві.

Висота годинника може досягати 152 метрів, а ціна - 42 мільйони доларів.

Засновник Amazon Джефф Безос з однодумцями будує гігантський годинник, який показуватиме час 10 тисяч років. Його висота може сягати понад 150 метрів. Згідно з інформацією на сайті проєкту, кінцевої дати його завершення поки що немає. Наразі зменшений прототип годинника представлений у Музеї науки в Лондоні.

Підготовка локації 

Встановлення годинника почалося в 2018 році – або 02018 році, як його люблять називати розробники. Проте підготовчі роботи – а саме розкопки місця для годинника – почалися задовго до того. У 2012 році Безос повідомив, що вони щойно завершили копати вертикальну шахту глибиною 152 метри.

Годинник планують розмістити глибоко в горі в Західному Техасі. Він складатиметься з десятків довговічних величезних циферблатів, також він матиме генератор звукових сигналів, розроблений майстром ембієнтної музики Брайаном Іно.

Філософія проєкту 

Монументальний годинник матиме цілком філософську мету, адже має стати іконою "довгострокового мислення" та надихати людей мріяти далеко за межі обмежених рамок людського життя. Проект є дітищем комп’ютерного вченого Денні Хілліса, який вперше висловив цю ідею в 1980-х роках, уточнює IFLScience.

"Я хочу побудувати годинник, який цокає раз на рік. Столітня стрілка пересувається раз на 100 років, а зозуля виходить раз на тисячоліття (…) Я повинен закінчити годинник вчасно, щоб побачити зозулю вперше", - написав Хілліс в есе для журналу WIRED у 1995 році.

Його план не залишився марною мрією. Щоб зрушити з місця Хілліс об’єднався зі Стюартом Брендом і заснував некомерційну організацію Long Now Foundation, метою якої стало "сприяння довгостроковому мисленню". Вони отримали підтримку від Безоса, адже той у будівництво гігантського годинника вклав 42 мільйони доларів.

"Цивілізація обертається до патологічно короткого проміжку уваги (...) Потрібна якась компенсація короткозорості", - сказав Бренд, пояснюючи філософію годинника.

Прихильники та критики

Такий годинник, достатньо вражаючий та добре сконструйований, приваблюватиме відвідувачів і мислителів. Він може стати достатньо відомим та знаковим у публічному дискурсі. В ідеалі, для мислення про час це було б так само, як фотографії Землі з космосу – для мислення про довкілля. Такі символи змінюють спосіб мислення людей, перконані розробники.

Варто сказати, що цей ще не побудований годинник вже має своїх критиків. Для декого він є демонстрацією утопізму Кремнієвої долини та непристойного багатства. Його вже встигли назвати "відволікаючим ефектом позолоченого віку" і "марною тратою часу". Але, як то кажуть, час покаже.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.