Якщо улюблені черевики стали неприємно пахнути, врятувати їх можна звичайними засобами, які є майже в кожному будинку
Взимку взуття може видавати специфічний запах набагато частіше, ніж улітку. По-перше, у теплому взутті ноги потіють сильніше, а це загрожує розмноженням бактерій. По-друге, на наших вулицях, що погано прибираються будь-яке взуття намокає від мокрого снігу чи дощу. А вологість - найкраще середовище для розвитку тих самих бактерій.
По-третє, зимове взуття частіше за всього виготовляється з щільних матеріалів, які погано пропускають повітря. Це також може призвести до розмноження бактерій та появи неприємного запаху.
Якщо у вас немає під рукою спеціальних дезодорантів і взуттєвих засобів дезінфекції, скористайтесь порадами Інформатора і забудьте про цю неприємність.
Насипте її в невеликі мішечки з натуральної тканини або у звичайні шкарпетки. Залишіть на ніч - сіль убере вологу і прибере запахи.
Вона нейтралізує бактерії, що викликають запах, та знезаражує поверхню взуття. Можна насипати соду прямо в черевик або покласти в шкарпетку. А можна зробити густу пасту, додавши у соду трохи води. Вона наноситься губкою на внутрішню поверхню взуття, а за кілька годин знімається вологими серветками.
Розчиніть 1 частину оцту в 3 частинах води та протріть цим розчином внутрішню поверхню взуття. Добре висушіть і провітріть на балконі.
Цей універсальний дезінфікуючий засіб у вигляді порошку розчиняється у воді у співвідношенні 1:10, і потім ним протирається взуття. Як і після оцту, взуття вимагатиме провітрювання.
Насипте його у взуття та залиште на ніч. Котячий наповнювач має антибактеріальні властивості і допоможе усунути запах. Головне, щоб кіт не вирішив, що в нього тепер є новий оригінальний туалет.
Налийте спиртову рідину у флакон з пульверизатором і кропіть внутрішню поверхню взуття. Винесіть на балкон для вивітрювання запаху.
Для цього потрібно потовкти таблетки з вугіллям, а порошок, що вийшов, висипати в полотняні мішечки і залишити на ніч, а краще - на добу. Процедуру добре було б повторити кілька разів, але вугілля щоразу потрібно насипати свіже.
Природні дезодоруючі властивості мають дубильні речовини, що містяться в чаї. Покладіть на ніч у черевики кілька чайних пакетиків і залиште на ніч. Пакетики обов'язково мають бути сухими, скористатися можна і новими, і вже використаними, головне, аби висушеними.
Покладіть у взуття кілька столових ложок меленої кави та залиште її на ніч. Кава має антибактеріальні властивості і допоможе усунути запах. Вранці очистіть взуття пилососом. До речі, розчинна кава для цієї процедури буде малоефективною.
Ті самі пакетики, які завжди лежать у коробці із купленим взуттям. Викидати їх не варто, у разі боротьби з неприємним запахом вони дуже стануть у нагоді, оскільки добре абсорбують запах і вологу.
Вбиває бактерії, що викликають запах. Розчиніть 1 частину перекису водню в 2 частинах води та протріть ним внутрішню поверхню взуття.
Покладіть у взуття кілька листків цієї трави та залиште їх на ніч. Вони мають приємний аромат і допоможуть усунути запах.
Зіскребіть або зріжте цедру з кількох лимонів і змішайте її з сушеною шавлією, яка продається в аптеках. Співвідношення трави та цедри може бути яким завгодно.
Складіть ароматну суміш у тонкі паперові пакетики та залиште у взутті.
Відмінний спосіб для вбирання вологи та запахів, але вранці вам знадобиться пилосос для збирання порошку. Посипте внутрішню поверхню взуття тальком або дитячою присипкою та залиште її на ніч. Тальк або дитяча присипка вбирає вологу та запах.
Продається в аптеках, як і чай має дубильні властивості та допоможе усунути запах. Покладіть у взуття кілька шматочків кори дуба і залиште на ніч.
Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.