Інструменти та безкоштовні додатки на вашому мобільному пристрої допоможуть вам збирати, перекладати й оцифровувати всі матеріали
Проводити час на цвинтарях і в бібліотеках для тих, хто прагне віднайти своє коріння, збір інформації про своїх пращурів - це "сімейний" відпочинок. Генеалогічні сайти значно полегшили дослідження історії своїх предків завдяки оцифрованим архівам документів, програмному забезпеченню для побудови генеалогічного древа та громадським форумам. Проте є ще кілька порад, які допоможуть зробити ваші дослідницькі поїздки ефективнішими.
Відвідуючи бібліотеки, архіви та цвинтарі в пошуках свого коріння, тримайте під рукою смартфон або планшет. Він вам може допомогти з інструментами перекладу, сканерами документів і багатьом іншим, пише The New York Times.
Старі газети, релігійні реєстри, надгробки та офіційні урядові документи (збережені в аналоговому архіві або оцифровані в Інтернеті) можуть бути безцінними ресурсами для отримання інформації про ваших предків. Однак не кожне джерело може бути мовою, яку ви знаєте.
Google Lens (доступний у вигляді додатка для Android або в додатку Google для iOS) може ізолювати слова на зображенні та пропонувати переклад на екрані. Ви також можете скопіювати ізольований текст у замітку або документ.
В iOS 15 і пізніших версіях ви можете використовувати функцію Apple Live Text, яка використовує камеру для перекладу, копіювання та обміну текстом, видимим на екрані. Коли у вас є документ або надгробок, торкніться квадратного значка Live Text у лівому нижньому кутку. Програмне забезпечення виділяє слова і пропонує опцію "Перекласти" у спливаючому меню.
Якщо ви все ще не можете підібрати слова, розгляньте безкоштовні додатки-перекладачі на своєму телефоні: варіантами є Google Translate (для Android та iOS і настільного веб-браузера) і застосунок Apple Translate для пристроїв iOS, а також сторонні додатки для перекладу і чат-боти зі штучним інтелектом.
Якщо у програмного забезпечення виникли проблеми з розпізнаванням тексту або у вас є рукописні записи, які призводять до викривленого перекладу, спробуйте повторно ввести вміст у застосунок нотаток вашого телефону або в текстовий документ. Потім вставте цей текст у додаток для перекладу, щоб побачити результати.
Зображення низької якості, помилки введення або мови, в яких використовуються певні алфавіти або стилізовані шрифти, можуть збити з пантелику програмне забезпечення, тому пошукайте в Інтернеті допомогу по перетворенню слів в те, що розпізнає ваш додаток для перекладу. Наприклад, у деяких газетах, що випускаються для німецьких іммігрантів, використовували такі шрифти, як Fraktur, з певними символами, яких немає в інших алфавітах, але ви можете знайти таблиці для їхньої ідентифікації.
Коли ви виявите в бібліотеках та архівах документи, які не були оцифровані, скористайтеся телефоном для сканування потрібних сторінок. Якщо у вас немає спеціального застосунку для сканування, використовуйте цей інструмент у Google Диску або застосунку Apple Notes.
А за допомогою програми Apple Notes створіть нову замітку і торкніться значка камери. У вас є опції меню для сканування самого документа або сканування тексту з нього прямо в замітку.
Сфотографувати зображення зі старих щорічників та інших колекцій фотографій - це швидкий спосіб отримати власні цифрові копії. Інструменти редагування фотографій вашого телефону дають змогу швидко обрізати та покращувати файли. Ви також можете пізніше перенести та очистити зображення на своєму комп'ютері за допомогою інструментів редагування фотографій на великому екрані.
Як альтернатива у Google є безкоштовний застосунок PhotoScan для Android і iOS, який намагається виправити відблиски, спотворення, перспективу, кривизну і вицвілі кольори на старих відбитках, коли ви їх фотографуєте. Коли ви відкриваєте PhotoScan і наводите телефон на зображення, яке хочете оцифрувати, застосунок допомагає вам зробити знімок з кількох ракурсів. Потім він намагається відновити найкращу версію, об'єднуючи окремі знімки і автоматично покращуючи колір, контраст та інші елементи зображення.
Відвідування місця останнього спочинку пращура іноді дає вам змогу отримати нові подробиці з надгробку. Інтернет-ресурси, як-от Find a Grave і BillionGraves, можуть вказати вам на сюжети (віртуально або особисто) і часто надають фотографії надгробків. BillionGraves має безкоштовний базовий рівень і підписку вартістю від 5 доларів на місяць на додаткові функції, як-от GPS-координати кожного зареєстрованого місця поховання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.