Ось проста детокс-дієта і концепція харчування для гарного схуднення й психічної рівноваги
Дослідження тисяч близнюків показало те, що вживання більшої кількості фруктів і овочів пов’язане з меншим ризиком депресії. Цього разу австралійські вчені спостерігали за 3483 близнюками віком від 45 років з Австралії, Данії, Швеції та США. У парах близнюків ті, хто споживав більше фруктів і овочів, як правило, повідомляли про менші симптоми депресії.
Отже, дієта, багата фруктами та овочами, корисна для вашого здоров’я, включно з психічним. Це призвело до висновку, що більше споживання фруктів і овочів може захистити від розвитку депресії, пише IFLScience.
"Отримані результати є ще одним аргументом на користь збільшення споживання фруктів і овочів дорослими старше 45 років", – заявили автори дослідження.
Вчені не знають, чи тільки зелень посприяла кращим результатам і зниженню тривожності у тих, хто її їв, чи також могли грати роль спорт, відмова від алкоголю, якісний сон тощо.
Вчені зазначили, що дослідження харчування близнюків дозволили їм контролювати генетичні та спільні фактори життя. Пари близнюків мають 50-100% спільних генів і найчастіше однакове сімейне середовище. Саме тому це далеко не перше дослідження подібного штибу, проведене на близнюках.
Завдяки великій кількості харчових волокон, вітамінів і мікроелементів фрукти та овочі допомагають кишковому мікробіому та захищають мозок від окисного пошкодження. Це потенційно може покращити психічне благополуччя.
Однак не всі овочі однакові. Дослідження показало, що споживання більшої кількості картоплі не має позитивного зв’язку з симптомами депресії. Можливо тому, що картоплю часто їдять у її смачному, хоча і не надто здоровому смаженому у фритюрі вигляді. Водночас вчені зазначають, що потрібні подальші експерименти, щоб зрозуміти взаємозв’язок між споживанням картоплі та депресією.
Ще одне цікаве відкриття дослідження полягає в тому, що люди в Європі, Австралії та Північній Америці їдять недостатньо фруктів і овочів. Особливо це стосується Скандинавії, де середня людина споживає менше половини рекомендованої ВООЗ норми – в принаймні п’ять порцій на день.
Тож, налягайте на зелень, солодку й кислу. Схоже, збільшення її порцій у вашому раціоні покращить фізичний і емоційний тонус та позбавить від нападів тривоги. Будьте здорові!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.