Слабка ланка - діти: якщо роботи захочуть захопити світ, є лазівка

Читать на русском

Дослідження показало: малюки більше довіряють порадам машин і терпимо ставляться до їхніх помилок

Читать на русском
діти роботи технології
Дуже зручна тенденція для особливо зайнятих батьків.

Дослідження показало: малюки більше довіряють порадам машин і терпимо ставляться до їхніх помилок

Задовго до того, як штучний інтелект став важливою частиною людського життя, у світі дитячих іграшок - у всякому разі, у хлопчиків, роботи боролися за перше місце з машинками. І тоді успіх був змінним, а нині, коли діти оточені технологіями сильніше, ніж батьками, конкурентів у роботів, здається, немає. Результати недавнього міжнародного дослідження говорять самі за себе: наймолодші довіряють машинам більше, ніж людям, повідомляє ScienceAlert.

Дружба дітей та роботів - досить поширений сюжет у дитячому кіно та анімації, у художній літературі, коміксах та комп'ютерних іграх. Але наймолодше покоління готове до неї і в реальному житті, підтвердження цього – результати дослідження. Вчені запитали, як діти обирають надійне джерело інформації у процесі пізнання світу, коли доводиться вчитися відокремлювати правду від вигадки та визначатися, кому ж вірити?

В експерименті взяли участь малюки від 3 до 6 років, яких розділили на вікові групи, оскільки в цьому періоді між 3 та 6 роками – ціла прірва.

Ділітися секретами діти теж готові лише з роботами.
Ділитись секретами діти теж готові лише з роботами.

Усім показували відеоролики, де люди та роботи маркують предмети – як знайомі, так і невідомі, назви яких діти ще не знали. А щоб зрозуміти, хто здається надійнішим, дослідники пішли на хитрість: деякі предмети і люди, і роботи називали неправильно, наприклад, називаючи чашку ложкою. 

Що сталося внаслідок: коли ні люди, ні роботи не припускалися помилок, діти віддавали перевагу роботам. Вони найчастіше хотіли дізнатися у машин назви нових предметів та беззастережно вірили, що робот не помиляється. І за соціальної взаємодії роботи випередили людей, оскільки з ними малюки хотіли ділитися секретами та дружити, у них би хотіли вчитися.

Коли ж розкривалися помилки, діти вважали, що люди зробили їх навмисно, а роботи, звісно, ​​ненароком. І ненадійному роботу вони довіряли більше, ніж ненадійній людині, і на взаємодію з роботом допущені ним помилки не мали жодного негативного впливу. Тобто діти продемонстрували беззастережну довіру роботам і практично кохання, адже тільки воно змушує людей виправдовувати прорахунки та недоліки іншої людини, а тепер уже й робота.

Щоправда, дослідники зазначають, що старші діти більше довіряли людям, ніж молодші, але тільки у випадках, коли робот виявлявся менш надійним. Але в цілому, між надійними людьми та надійними роботами найнадійнішими виявилися машини.

А ось що саме робить робота кращим для дітей, вчені в учасників не питали. І цілком можливо, що відповідь на це питання виявиться не менш дивовижною.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.