Їсти непросмажений стейк можна, тільки, якщо це – яловичина
Можливо, ви задумувались над тим, чому не буває курячого стейку, що називається, з соком, тобто непросмаженого всередині. Існує кілька ступенів просмаження м'яса, але здебільшого вони не стосуються курятини. Причина цього досить проста. Ніхто не хоче злягти з харчовим отруєнням, пише IFLScience.
Відповідно до класичного кулінарного етику розрізняють чотири основних ступені просмажування м'яса – Blue, Rare, Medium, Welldone та два допоміжних – Medium rare, Medium well. Але курку завжди смажать дуже грунтовно.
Сира курка може бути заражена мікробами Campylobacter, Salmonella або Clostridium perfringens. Якщо ви їсте недоварену курку, ви можете отримати хворобу харчового походження, простіше кажучи, отруїтись. Ви також можете захворіти, якщо споживаєте інші продукти або напої, забруднені сирою куркою чи її соком.
Стейк з яловичини можна їсти сирим, тому що це одиничні шматки м'язів. Це означає, що бактерії, присутні під час забою або подальшої обробки, як правило, обмежені зовнішньою стороною м’яса. Їх можна обсмажити при високій температурі, залишаючи нутрощі напівсирими, й такий стейк буде безпечний для споживання.
Курка ж має більш пористу структуру, ніж яловичина. Це означає, що збудники можуть проникнути глибше в м’ясо. В цьому випадку, щоб бути впевненим у тому, що м’ясо безпечне для споживання, його потрібно проварити до кінця. А це означає, що курячий бургер середнього прожарювання не потрапить в меню тих, хто не є шанувальником діареї!
В американській системі класифікації, яка є найбільш прийнятою, подано сім ступенів, серед яких:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.