Чому бухгалтери, і не тільки вони, втрачають пам'ять – відповідь науки

Читать на русском

Трохи підкоригувавши спосіб життя, можна зупинити цей процес

Читать на русском
чоловік
Для покращення пам'яті важливо вибирати заняття, які подобаються.

Трохи підкоригувавши спосіб життя, можна зупинити цей процес

Назва фільму, що дивився позавчора, ім'я однокласника, з яким зустрівся в супермакеті, або - о, жах! - день народження свекрухи: коли все провалюється в якусь прірву, ми говоримо про погіршення пам'яті. Хоча насправді не завжди це і погіршення, просто мудрий мозок не вважає за потрібне засмічуватися. Але якщо вас напружує власна забудькуватість, просто проаналізуйте свій спосіб життя. Маленькі поправки до нього можуть ефективно покращити пам'ять.

Якби бухгалтери розучували сюїти Баха

Звичайно, негативно впливають на пам'ять перенесені та існуючі хвороби: від старих травм голови до ковіду. Проблеми можуть відчувати курці, а також люди з високим тиском, рівнем цукру та холестерину. Негативно позначається на здатности запам`ятовувати депресія. Але це причини, що вимагають лікування, а є й ті, на які ми можемо вплинути самі.

Отже, погіршують пам'ять:

  1. Відсутність розумової діяльності, що не пов'язана з роботою. Тобто якби бухгалтер вечорами розучував музичні твори, він би пам'ятав ще щось, крім цифр із річного звіту. Вся справа в тому, що ми використовуємо тільки невелику частину можливостей мозку, а все інше “лежить без діла” і поступово стає непридатним.
  2. Тривалий стрес. Мозок у цьому випадку включає систему енергозбереження та не витрачає свої можливості даремно.
  3. Малорухливий спосіб життя. Для підживлення та тонусу мозку потрібні сигнали від м'язів, інакше він раніше старіє та, відповідно, все забуває.
  4. Нездатність радіти, дивуватися, відкривати нове. Тому коли ми йдемо з роботи додому, дивимося під ноги і не помічаємо навколишнього світу - ми завдаємо шкоди власній пам'яті.
Читання та розповідь історій допомагає запам'ятовувати деталі.
Читання та розповідь історій допомагає запам'ятовувати деталі.

Як допомогти пам'яті підбадьоритися?

Пігулок, що мають доказову ефективність, фармакологія ще не винайшла, тому знову все робимо самі: 

  • боремося зі стресом - якщо він хронічний, не треба вчити вірші, щоб запам'ятати чи нову мову, аби заговорити на ній. Або займайтеся цим в задоволення і для себе, або перейдіть на легке - сходіть у гості, на прогулянку, на тренування, 
  • вчимося новому: і тут усі засоби добрі. Хоч кросворди розгадуй, хоч вишивати починай, хоч нові знайомства заводь,
  • рухаємося: кому як подобається - спорт, тривалі прогулянки, ранкова гімнастика, плавання, головне, щоб регулярно,
  • подорожуємо: так, не до Італії, але для покращення пам'яті підійдуть і вулиці рідного міста, де ви ще не бували, поїздки за місто, прогулянки незнайомими місцями,
  • розповідаємо історії: будь-який переказ допомагає запам'ятовувати деталі,
  • займаємося музикою у будь-якому вигляді: грати, слухати, ходити на концерти, співати в душі - все це покращує і пам'ять, і концентрацію,
  • достатньо спимо: уві сні пам'ять відновлюється,
  • їмо для пам'яті: а це продукти, що містять вітамін B12 (яловичина, курка, яйця, молочні продукти), фолієва кислота (бобові, цитрусові, горіхи, зелені листові овочі), залізо (риба, субпродукти, сухофрукти, гранати, яблука).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.