Для шкіри та замші існують різні способи очищення, а ось з лаком краще взагалі не ризикувати
Взимку чистка тротуарів у нас полягає не так у прибиранні льоду, як у посипанні їх сіллю та реагентами. А це справжнє вбивство взуття - шкіряного, замшевого, не кажучи вже про лаковане. І справа не тільки в псуванні зовнішнього вигляду, а й у руйнівному впливі кристалів солі на структуру матеріалу, і в роз'їданні клейових сполук.
Щоб у березні вам не довелося викидати улюблені черевики, Інформатор розкаже про прості способи порятунку від солі без спеціальної дорогої косметики для взуття. Тільки треба врахувати два моменти: по-перше, чистити взуття потрібно одразу ж, поки сіль не встигла ввібратися. По-друге, сушити її потім краще подалі від нагрівальних приладів, аби шкіра чи замша не потріскалися.
Почнемо з примхливого замшевого взуття, з якого перед чищенням потрібно видалити зайву сіль м'якою щіткою або звичайною шкільною гумкою. Ганчірка для чищення повинна бути м'якою, щоб не пошкодити ворс.
Змішайте в рівних пропорціях оцет та воду. Змочіть в розчині м'яку ганчірочку і протріть взуття. Якщо сольові плями в'їлися глибоко в матеріал, можна повторити процедуру кілька разів.
Змочіть у нашатирному спирті м'яку ганчірку і протріть нею взуття.
Розведіть концентрат у гарячій воді до утворення піни у співвідношенні 1:5. Змочіть у піні м'яку ганчірку, нанесіть на взуття, потім м'якою щіткою очистіть плями. Підходить для порятунку уггі та видалення навіть застарілих плям.
Посипте взуття крохмалем та залиште на кілька годин. Тільки не покривайте надто товстим шаром. Потім протріть взуття м'якою ганчіркою.
Змішайте соду з водою до утворення пасти. Нанесіть її на взуття та залиште на кілька годин. Потім протріть взуття м'якою ганчіркою.
Наріжте лимон на тонкі скибочки і покладіть на постраждалі ділянки. Залишіть на кілька годин, потім протріть взуття м'якою ганчіркою.
Посипте сольові плями дрібною манкою. Не використовуйте її занадто багато, щоб вона не забилася у ворс замші. Залишіть на кілька годин, потім акуратно струсіть крупу з взуття. Якщо сольові плями в'їлися глибоко в матеріал, можна повторити процедуру кілька разів.
Розріжте навпіл очищену картоплину та зрізом натріть плями. Дайте висохнути та почистіть м'якою щіткою.
Видаліть із взуття надлишки солі за допомогою щітки або гумки. Помістіть черевики над парою: або використовуйте відпарювач, або просто потримати над каструлею з окропом. Потримайте кілька хвилин, потім акуратно розчешіть ворс замші.
Важливо: для чищення шкіряного взуття нам підійдуть перераховані вже способи з використанням оцтового розчину, соди, лимона та нашатирю. Але є й інші методи.
Воно містить жири, які допомагають розчинити сіль та видалити її з матеріалу. Натріть взуття шматочком свіжого сала без спецій та домішок, шар має бути дуже тонким. Залишіть на кілька годин або на ніч, потім протріть сухою ганчіркою.
Розведіть засіб для миття посуду у воді до утворення піни. Протріть взуття змоченою в піні ганчіркою.
Візьміть пасту без барвників та ароматизаторів, нанесіть її тонким шаром на сольові плями та залиште на кілька хвилин. Протріть взуття м'якою ганчіркою, змийте сліди водою.
Видаліть із взуття надлишки солі, ватним диском або м'якою ганчіркою, змоченою у горілці, протріть сольові плями і залиште на кілька хвилин. Потім протріть взуття м'якою тканиною і дайте висохнути природним шляхом. Горілка має бути без добавок і не вище 40 градусів міцністю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.