Чи чують сплячі своє хропіння і чому не прокидаються

Читать на русском

Хропуни уві сні можуть чути власні звуки, але це трапляється не завжди

Читать на русском
Хропіння, сон, здоров'я, вчені, наука, дослідження
Дехто навіть прокидається від звуку власного хропіння

Хропуни уві сні можуть чути власні звуки, але це трапляється не завжди

Кожен, хто хоч раз прокидався від чужого хропіння, знає, наскільки гучним воно може бути - особливо, коли той, хто хропе, продовжує блаженно спати. Але чи можуть люди чути власне хропіння й ніби трохи "вимикати звук". Виявляється, що так. Деякі люди навіть прокидаються від звуку власного хропіння. Інші хропуни залишаються не в курсі про власне хропіння, незалежно від його інтенсивності або частоти.

Хропіння виникає, коли повітря не може належним чином проходити через ніс або рот. Й хоча епізодичне хропіння є гучним і дратівливим, про нього не варто турбуватися, якщо озброїтися берушами. Проте якщо хтось хропе через такий стан, як апное сну, це може збільшити ризик інсульту або серцевого нападу в цієї людини. На жаль, хропуни, далеко не завжди чують свій храп, хоч інколи це й стається, йдеться в публікації LiveScience.

Вчені переконані, що кожен має різний поріг збудливості, тобто схильність прокидатися зі сну. Залежно від людини, певні шуми можуть бути більш діючими на психіку, ніж інші. Є люди, в яких навіть такі шуми, як шепіт або тиха музика, здатні порушувати сон. Вплив шуму на сон залежить від різних факторів:

  • гучності шуму,
  • його типу,
  • порогу збудливості людини,
  • інших факторів навколишнього середовища, що впливають на сон.

Але роль шуму у пробудженні є неоднозначною, особливо для тих, хто хропе. Також те, чи прокидається людина від власного хропіння, може змінюватися від ночі до ночі. Ще одним фактором є те, чи перебуває хропун у фазі швидкого сну - швидких рухів очей - фазі сну, коли відбувається більшість сновидінь.

"Поріг збудження під час швидкого сну нижчий, ніж під час повільного сну. Для багатьох людей хропіння гірше у фазі швидкого сну. Отже, деякі люди з більшою ймовірністю чують власне хропіння під час швидкого сну", - пояснили науковці. 

Цікаво, що нещодавні дослідження показали, яким чином подача певших звуків (тут мова не про хропіння) сплячому може збільшити тривалість повільного сну, відомого як глибокий сон. Цей спосіб вчені назвали фазовою акустичною стимуляцією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.