Бургіньйон по-португальськи: перша і друга страва в одній тарілці

Португальський бургіньйон дещо нагадує більш ситний, гострий і насичений французьку яловичу печеню.

Рецепт, їжа, продукти, харчування, корисні поради, лайфхак
Бургіньйон по-португальски походить з Азорських островів

Рецепт печені по-португальски сподобається усім поціновувачам незвичайних кулінарних страв. Готувати його просто. А щоб смакувало ще краще, Інформатор має для вас смачну пораду. 

Бургіньйон - це обсмажена яловичина, що тушкується з овочами в червоному вині. Бургіньйон по-португальски походить з Азорських островів, розташованих між Європою та США. Ці острови виробляють 30% португальських молочних продуктів і 13% яловичини.

Тож не дивно, що місцеві обожнюють готувати з яловичини чудову печеню, що носить цікаву, інтрижну назву. Місцеві ще називають цю страву - алькатра.  Припускається, що це з арабської. "Аль катар" означає "маленькі шматочки м'яса".

Традиційно алькатра запікалася в дров'яних печах протягом ночі. Нижче наведено дещо прискорену версію страви, в якій шматки яловичини обсмажуються на сковороді, потім відварюються до готовності, а потім тушкуються в духовці близько чотирьох годин.

Рецепт португальської "Алькатри"

Вам знадобиться:

  • Рослинна олія - 2 столові ложки (30 мл).  
  • Сало - 60 г.
  • Яловичі лопатки - 2 кг (нежирні, нарізані на шматки розміром 8 см х 3 см).
  • Червоне вино - склянка. 
  • Біле вино - 1,5 склянки. 
  • Вода - ½ склянки.
  • Сіль - 20 г. 
  • Цибуля - 3 штуки (очищені та нарізані кубиками).
  • Часник - 1 головка (очищена і тонко нарізана).
  • Копчене свиняче сало - 150 г (нарізане кубиками). 
  • Гвоздика - 10 зубчиків.
  • Запашний перець - 1 чайна ложка. 
  • Лавр - 2 штуки. 
  • Вершкове масло - 2 столові ложки. 
Нічого смачнішого ви ще не куштували! Слинка потече :)
Нічого смачнішого ви ще не куштували! Слинка потече :)

Як готувати:

Рослинна олія та 15 г смальцю розігріваються в каструлі на сильному вогні. Обсмажте всі шматки яловичини порційно, відкладіть убік. Поверніть яловичину в каструлю, додайте червоне вино, біле вино, воду і сіль, доведіть до кипіння, потім зменшіть вогонь, накрийте кришкою і швидко тушкуйте, поки яловичина не стане м'якою при проколюванні ножем, приблизно 30 хвилин. Зніміть з вогню, перекладіть яловичину та рідину в окремий посуд і відставте.

Розігрійте духовку до 180 С. Змастіть внутрішню частину горщика смальцем, що залишився. На дно викладіть половину цибулі та половину часнику. Зверху викладіть приблизно половину яловичини, половину копченої свинини, половину гвоздики, половину запашного перцю, половину лаврового листя і щедро посипте сіллю. Повторіть з рештою інгредієнтів. Додайте рідину. Якщо її не вистачає до рівня яловичини, додайте суміш з рівних частин червоного та білого вина до цього рівня. Накрийте все фольгою й запікайте протягом трьох годин.

Приблизно через три години зніміть фольгу (або кришку): страва повинна пузиритися, рідина повинна трохи зменшитися, а відкритий верхній шар повинен бути сухуватим. Аромат перейде від вина/алкоголю до насиченого аромату витоплюваного жиру та сушених спецій. Збільште вогонь до 220 С, додайте вершкове масло і випікайте, не накриваючи кришкою, ще годину, доки верхній шар не підрум'яниться, а яловичина не стане ніжною.

Порада від Інформатора: якщо у вас немає глиняного горщика, цілком підійде чавунний горщик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube